Grim Reaper

Ako „začať“ spievať?

Dobrý deň. Viem, tá otázka znie trošku zvláštne – mám na mysli ako sa začať učiť spievať. Spev mi niekdy nešiel nejako závratne, ale bavilo ma to. Chcela by som sa to tak povediac naučiť, aby som sa časom mohla pridať trebárs i do nejakého zboru atp., ale teraz by som na to ešte nemala. Myslím tím, akými pesničkami, a tak podobne.. máte niekto skúsenosť?

Nikdy som nehrala na nástroj a podobne. Predom ďakujem.

Nejlepší odpověď
Katru7

Určitě ti poradí…

Zdroj: zena.centrum.cz/cla­nek.phtml?old_ur­l=zena/volny-cas/kulturni-novinky/2009/12/1­0/clanky/zpivat-se-nauci-uplne-kazdy/

Další odpovědi
led

Záleží o to, či spievať pre seba, alebo pre druhých.
Ak pre seba otvorte ústa a začnite…
Ak pre druhých, zaspievate si známu stupnicu a počúvajte sa. Ak nemáte problémy trafiť sa do správnych tónov, vyskúšajte si rytmiku. Ak ste aj toto zvládli, začnite.
Teraz začne vlastné učenie a drina. Ak neviete čítať z nôt, naštudujte si to.
vyhľadajte si učiteľa hudby a spevu a učte sa a stále spievajte. Nevzdávajte sa.