led

Ako veľká (asi) je „kozmická loď“ podľa obrázku kozmickej lodi a Slnka?

z článku ´NASA tají, že kolem Slunce létá mimozemská loď´ http://procpro­to.cz/zahady/na­sa-taji-ze-kolem-slunce-leta-mimozemska-lod/
„Hitem internetu se před pár dny stalo video složené ze záběrů, které na Zemi poslala 24. 4. 2012 sluneční observatoř SOHO (Solar and Heliospheric Observatory). Milovníci záhad si na nich všimli podivného tělesa připomínajícího kosmickou loď“
Ak pozriem na obrázok a porovnám „kozmickú loď“ v pomere k Slnku, keď poznáme jeho priemer 1 392 000 km, sa mi Loď" zdá obrovská.
Čo myslíte matematici, akú by asi mohla mať veľkosť?

dodatok:
Berte to len ako matematický príklad, premenné nechávam na vás.
Nech sa aspoň trochu schladíte. Nebuďte tak smrteľne vážní, v týchto horúčavách je to zdraviu škodlivé.

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím že v tomto případě zřejmě odhadnout verlikost nelze. Záleží na vzdálenostech a na úhlu při pořizování snímků. Osobně nevěřím tomu, že je to kosmická loď.

Další odpovědi
arygnoc

všetko je to otázka perspektívy.
loď môže mať od desiatok metrov (je blízko) po tisíce kilometrov (je ďaleko).

😉

gecco

Led – to snáď nie…

Jaký je poměr vzdálenosti Slunce a oné ´lodi´ vůči Zemi???
😉

lexx

myslíme si že okurková sezóna vrcholí

led

gecco, ja nič, ja muzikant :)
ale týmto nás v týchto horúčavách krmia médiá…

gecco

Tak tohle fakt ani nevnímám…
😉

led

Súhlasím s Drapom a arygnocom, veď samotná predstava umelého telesa o tekejto veľkosti, to som nenašla ani u jedného autora scifi.
teoreticky vychádzam z osvetlenia „lode“, v tom prípade, ak nemá vlastný zdroj svetla, nemôže byť k nám bližšie než Slnko.
Vo videu v 31 sekunde je údaj: Približná veľkosť: 100.000–120.000km, alebo veľkosť Jupitera
Môže to byť porucha sondy? Veď sa objavila, akoby priletela z ničoho, hups a bola tam, alebo letela podľa myšlienky Isaaca Asimova medzihviezdnym, či medzigalaktickým skokom?