Grim Reaper

Ako sa zbaviť pachu z nových vecí?

Ahoj. Kúpila som si vo vietnamskom stánku blúzku. Látka vyzerá byť umela, nekúpila by som si ju, ale bola ozaj krásna a za dobrú cenu (pán mi ju dal dokonca za menej). Problémom je však pach. Neviem ako ho popísať, myslím, že každý už niekedy pach z nových vecí cítil – ako sa ho zbaviť? Mám taký dojem, že opranie stačiť nebude. Máte niekto osobnú skúsenosť? V stánku cítiť nebol.

Nejlepší odpověď
anonym

Praní stačit bude. Čas od času každého z nás zláká levné (ačkoliv dnes už ani ne tolik levné) zboží Vietnamců. Ten pach zřejmě působí nějaká impregnace, aby zboží neplesnivělo. Uvědomte si, jak se k nám vozí.
Pokud nejde o boty, které je nutné nechat dost dlouho větrat, tak textilní zboží se tohoto zápachu praním určitě zbaví. Nejste-li si jistá, že to bude stačit, použijte na závěr aviváž.

Další odpovědi
Maussy

Co vás to ženská napadlo?

Doporučuji:

  1. Vyhodit a koupit si normální oblečení v obchodě.
  2. vyprat na 90°C (a až pak to můžete vyhodit 🙂
  3. vyprat několikrát za sebou.
  4. vrátit s tím, že triko (blůza) smrdí.

briketka10

zkuste namočit v octu ve vlažné vodě přes noc, poté vyprat v pračce s práškem a aviváží..
mám vyzkoušeno na teplácích a džínách 😁
navíc ocet Vám zaručí, že barva nepustí dobudoucna..
jestli se halenka nedá vyprat v pračce podle návodu vyperte ji v ruce..

hanulka11

jsou to ty jejich impregnace a stejně to jejich zboží má specifický pach …já tam nenakupuji …varuji se toho

vyper a nech hodně vyvětrat , nepomůže-li to máš to ponaučení pro podruhé …NEKUPOVAT

terry

  1. kupovat jinde – k čemu mi je pěkná levná halenka, když smrdí
  2. větra, větrat, větrat
  3. namočit do ostové vody a několikrát vyprat.

seira

Existuje pohlcovač pachů z textílií, které najdete na přiložených stránkách. Najdete tam i prací prostředky, aviváže a osvěžovače textílií. Všechno od české ekologické firmy Vaše DEDRA,s.r.o., která dováží zboží i na slovensko. Pokud si budete chtít objednat a mít navíc produkty o 15–25% levněji než se píše na stránkách, tak mě prosím kontaktujte, budete potřebovat jméno a číslo koordinátora.

Zdroj: http://www.de­dra.cz/cz/pro­dukty/?searchTex­t=deotex&sear­chButton.x=6&se­archButton.y=13