Avatar uživatele
Grim Reaper

Ako sa zbaviť pachu z nových vecí?

Ahoj. Kúpila som si vo vietnamskom stánku blúzku. Látka vyzerá byť umela, nekúpila by som si ju, ale bola ozaj krásna a za dobrú cenu (pán mi ju dal dokonca za menej). Problémom je však pach. Neviem ako ho popísať, myslím, že každý už niekedy pach z nových vecí cítil – ako sa ho zbaviť? Mám taký dojem, že opranie stačiť nebude. Máte niekto osobnú skúsenosť? V stánku cítiť nebol.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, anonym před 4430 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Praní stačit bude. Čas od času každého z nás zláká levné (ačkoliv dnes už ani ne tolik levné) zboží Vietnamců. Ten pach zřejmě působí nějaká impregnace, aby zboží neplesnivělo. Uvědomte si, jak se k nám vozí.
Pokud nejde o boty, které je nutné nechat dost dlouho větrat, tak textilní zboží se tohoto zápachu praním určitě zbaví. Nejste-li si jistá, že to bude stačit, použijte na závěr aviváž.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Maussy

Co vás to ženská napadlo?

Doporučuji:

  1. Vyhodit a koupit si normální oblečení v obchodě.
  2. vyprat na 90°C (a až pak to můžete vyhodit 🙂
  3. vyprat několikrát za sebou.
  4. vrátit s tím, že triko (blůza) smrdí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

zkuste namočit v octu ve vlažné vodě přes noc, poté vyprat v pračce s práškem a aviváží..
mám vyzkoušeno na teplácích a džínách 😁
navíc ocet Vám zaručí, že barva nepustí dobudoucna..
jestli se halenka nedá vyprat v pračce podle návodu vyperte ji v ruce..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

jsou to ty jejich impregnace a stejně to jejich zboží má specifický pach …já tam nenakupuji …varuji se toho

vyper a nech hodně vyvětrat , nepomůže-li to máš to ponaučení pro podruhé …NEKUPOVAT

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

  1. kupovat jinde – k čemu mi je pěkná levná halenka, když smrdí
  2. větra, větrat, větrat
  3. namočit do ostové vody a několikrát vyprat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
seira

Existuje pohlcovač pachů z textílií, které najdete na přiložených stránkách. Najdete tam i prací prostředky, aviváže a osvěžovače textílií. Všechno od české ekologické firmy Vaše DEDRA,s.r.o., která dováží zboží i na slovensko. Pokud si budete chtít objednat a mít navíc produkty o 15–25% levněji než se píše na stránkách, tak mě prosím kontaktujte, budete potřebovat jméno a číslo koordinátora.

Zdroj: http://www.de­dra.cz/cz/pro­dukty/?searchTex­t=deotex&sear­chButton.x=6&se­archButton.y=13

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek