Human

Ako sa vypočíta frekvencia, ak napr. nejaké rádio vysiela na vlne 100 m?

Odpovědi
cochee

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vlnov%C3%­A1_d%C3%A9lka
Doplňuji:
Isteron: to „nie je tam odpoveď“ bylo ke mně? Je tam odpověď, přesněji je tam vzorec pro výpočet.

isteron

Nie je tam odpoveď, on sa zrejme pýtal, koľko Hz je 100 dĺžka vlny.
Doplňuji:
100 m vl. dĺžky by malo zodpovedať 3 000kHz, t.j. stredné vlny.
Na tomto rozsahu v minulosti vysielal väčšina rozhl. staníc .

Děda Louda

Vyděl rychlost šíření světla ve vakuu vlnovou délkou zkoumaného vysílače.