Avatar uživatele
led

Ako sa určuje čas narodenia dieťaťa.

Už zase máme na Slovensku vtip roka: Dieťa narodené v 1.sekundu roka. Neviem, v akom čase bolo prvé české dieťa…
Podľa čoho sa určuje čas narodenia? Zjavenie hlavičky? Prestrihnutie pupočnej šnúry? Prvý krik?
Pôrodníci, prezraďte toto tajomstvo!
Celé to naháňanie sa prvých novoročných detí, nie je to naháňanie si klamnej slávy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? anonym, chudst, Jikra, Bublinnka, suaeda, Natee, ClaudinQaXxX, huxa před 4495 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ptal jsem se na to kdysi lékaře, nebyl to však poroník, a ten tvrdil že okamžik narození je od chvíle, kdy je celé tělíčko venku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ClaudinQaXxX

Někde jsem četla že podle odborníků je to okamžik, kdy už je venku celé tělíčko.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
suaeda

Na správnou odpověď jsem také zvědav. Já jen tipuji – přestřihnutí pupeční šňůry.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Ďakujem za doterajšie odpovede. Sledujem už dlhé roky túto naháňačku o prvé dieťa roka, tým skôr, že i môj syn je silvestrovský (ale ráno) a nad tými časmi už len krútim hlavou. Nabudúce to možno bude už 1/10 sekundy.
Tak zatiaľ je to neisté,
„je venku celé tělíčko“, to je chvalabohu v každom prípade.
To znamená, že berme to ako sprostú hypotézu, pôrodník čas narodenia môže ovplyvniť pozdržaním telíčka na tú slávnu 1.sekundu Nového roku. Nehovorím o skresľovaním papierových záznamov. Nie je to teda podvod? Snaha presláviť sa?

před 4495 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Slovenská verzia otázky:
http://www.od­povede.sk/otaz­ky/ako-sa-urcuje-cas-narodenia-dietata

před 4495 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví