arygnoc

Ako sa to Okamura dozvedel?

že v ČR je nejaký senát?
pokiaľ viem, jeho činnosť je vlastne robiť poslíčka medzi parlamentom a prezidentom (je to dlhá cesta, treba na to 81 senátorov).
Máme tu japonských špiónov?
Budeme mať prezidenta s japonskými koreňmi?
Zmeníme názov na Česká cestovná republika (Czech Travel Republic)?
Nezrušíme kvôli Okamurovi senát (aby sa tam nedostal)?
Doplňuji:
Axl:

jejda, ja tam mám dikciu?

každý vidí, čo chce, čo hľadá.
ak nechápete nadsádzku, nuž čo.

inak súhlasím iba s bodom 2. po začiatok zátvorky.

politickú kultúru v Česku nie je možné ozdraviť, lebo ešte ju politici neobjavili (to je pre nich príliš zložité slovné spojenie – „politická kultúra“, možno že tak chápu tú medzeru [že oddeľuje slová], nieto ešte aby vedeli, že také niečo existuje).

prípadné ďalšie v diskuzii.

Nejlepší odpověď
anonym

  1. Kdokoliv závidí, může též kandidovat.
  2. Okamura má české občanství a splňuje zákonná kritéria pro kandidaturu.

(Otázka je formulována se silnou dikcí xenofobie – viz mnohé zdejší polemiky.
A' propos, kodex tyto případy taktéž zmiňuje v pasáži o kolizích s platnou českou legislativou).
V diskuzi o kandidátech na prezidenta se často opakoval názor, že by možná naopak ozdravil naši politickou kulturu, protože má vštípeny pevné morální zásady, které u českých politiků už zdegenerovaly.
Doplňuji:
OK, nadsázku nemožno přehlédnout, právě proto jsem použil nadsázku v opačném (formálně komisním) gardu, ty sis o to tak krásně koledoval.
P.S. klíďo akceptuji další v diskuzi.

Další odpovědi
anonym

Ale kluci, vy z toho naděláte. Češi = holubičí povaha a národ „poseroutků“. Když bude prezidentem Okamura, tak si ženy nalíčí oči na šikmo, muži nechají provést drobnou plastiku očních víček a jedem dál.
Senát nám není moc platný, ale nějaký mozek schopný dobře a ekonomicky myslet ano. Tak proč ne Okamura?
Kvůli Klausovi jsme se přece taky nestali národem ježíšků a kvůli Havlovi a jeho literární tvorbě ještě taky nestoupla výroba kbelíků…

01Ricco

Spíš se někdo nedozvěděl, že Parlament ČR se skládá z Poslnecké sněmovny a Senátu.

arygnoc

01Ricco

nj, ruky rýchlejšie ako hlava.
díky.

briketka10

Vy moralisto omílající se KODEXEM urážet v diskuzi, i když nejmenujete každý ví o koho jde, to už Vám proti srsti není, že ne ?? měl byste se stydět !! to není porušení KODEXU ??

anonym

Pro pravdu se lidi zlobí?
Napřed se podívej na odkaz, šlo o body za nesprávné odpovědi. A kdepak je v kodexu zapovězeno odsouzení za podvádění? Snad právě naopak, ne? Obhajovat podrazy mohou jen stejně bezpáteřní.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zakladni-listina-prav-a-svobod
Vypadá to, jako by ses sama nedokázala přenést přes blamování s dvojitým profilem u ocko a teď ti to nějak leží v žaludku.

briketka10

vůbec mi nejde o nějaký dvojtý profil na to já dávno nemyslím, vím o jinejch a nemluvím o nich a admini taky na to neslyší..navíc nemám vztahovačnou a urážlivou povahu..

briketka10

navíc v žaludku mi leží předkrm : vařená králičí hlavička, osmažená krkovička na sádle s hranolkama na crispu hmm mňam s tatarkou, tedy nemám důvod se zlobit na svět a okolí, teď dám si pivko Braník a vedle mě si chrupká spokojeně můj kocourek Ufík dobrou noc :))

anonym

Briketko , nesmime se rozcilovat ! 🙂
Alespon znam uz svoji diagnozu , ze jsem postizena. ☹ beee .

  • iv-

briketka10

  • iv-II. jen mě nechtěj chlácholit, tak to tedy nee, moc dobře vím o kom se mluví o Tobě řeč nebyla .. :) ( bůů..

anonym

Briketko, ja se smeju, jak mi ted pisete -iv- II 🙂 i do diskuze. Staci -iv- . 🙂
Ja chtela vynulovat a zacit od nuly opet jako -iv- , ale nase Led to zjistovala a pry to neslo, tak jsem to zvolila takhle . -iv-

briketka10

tak jo -iv- budu si to pamatovat :))

anonym

Hvězdičku od jisté postižené jsi dostal víceméně zadarmo, protože nemůže překousnout své přistižené přehmaty, takže pomstychtivě fandí komukoliv v duchu hesla „nepřítel mého nepřítele je můj přítel“.

arygnoc

ja už dávno nehrám na hviezdičky …
;)