Human

Ako sa posielajú správy cez pager?

Doplňuji:
Myslím všeobecne.. A ako myslíš, že „na pager“?

Nejlepší odpověď
anonym

Velmi podobně, jako se posílají SMS na mobil. Jen – neposílají se „cez pager“, ale na pager.
Ptáš se na možnosti v Česku (Slovensku) a nebo obecně?

Doplňuji:
Paging je jednosměrná komunikace, takže pro příjem používáš pager/y (proto na pager) a na vysílání tzv. ústřednu (existují i přenosné, ale ani to nejsou pagery). Z ústředny zprávu odešleš na zvolený pager (může jich být i více) a pagery zprávu přijmou – z pageru jako takového zprávu odestat nelze (ani na zprávu přijatou odpovědět).
Ústřednu jemožné (obvykle) připojit do LAN i telefonní sítě, takže zprávu je pak možné vytvořit i na počítači (zapojeném do LAN) či telefonu (připojeném do dané tlf. ústředny) a přes ústřednu odeslat.
Dosah pagingu je podle konfigurace vysilačů, pro pokrytí většího území je nutná síť podobná síti GSM (pokud je pager mimo pokryté území, zprávu – pochopitelně, nepřijme).
Kdyžtak kukni na – http://www.mul­titone.cz/html/pod­nikovy_paging­.html , jde o jednu ze společností, které v současné době paging v Česku nabízí.

Další odpovědi
anonym

Ty nekamarádíš s tetou Wiki? Zaměř se v textu zvlášť na formulaci: „…umožňuje pouze PŘIJÍMAT…“

PagerZ Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Pager je malé osobní telekomunikační zařízení.

Umožňuje pouze přijímat krátké textové nebo číselné zprávy. V České republice fungují dvě pagingové sítě: analogová (RDS) a digitální (ERMES). Zprávy na pager je možné posílat jak jednotlivě, tak hromadně. Konkurencí pagingu jsou SMS zprávy posílané na mobilní telefon.

Pagery se dělí na:

Numerický pager (schopné přijímat a zobrazovat pouze čísla)
Textový pager (schopný přijímat textové zprávy)

Human

ocko: a ako teda poslať správu na pager?