Human

Ako sa dajú kúpiť akcie nejakej akciovej spoločnosti?

Čaute,
máte niekto nejaký návod jednoduchý na pochopenie, ako môžem kúpiť akcie nejakej akciovky? :D Diky
Doplňuji:
Takže sa dajú kúpiť tak, že s maklérom podpíšem zmluvu, a potom mu iba poviem, že aké akcie od ktorej firmy, koľko a podobne? :D

Nejlepší odpověď
zzzzz

Jak to myslíte? Jako na koho se máte obrátit, aby vám je prodal???

Tak to vám doporučím stavební nebo důchodové spoření, pokud teda nejste milionář, kterého by bavilo prodělávat.

V akciích je velmi těžké se vyznat, člověk musí sledovat spoustu faktorů, kurzy měn atd. Bez těchto dobrých vědomostí, je pro zisk jistější vsadit si Sportku.

Jo a s akciemi se obchoduje na burze cenných papírů .-)
Doplňuji:
No na tu certifikaci jsem úplně zapomněla. Pokud chcete obchodovat sám, tak k tomu opravdu potřebujete oprávnění.

Další odpovědi
anonym

Pokud pominu akciovky na burze nekotované, pak třeba tady – http://investi­ce.finance.cz/ak­cie/jak-obchodovat/zacatek-obchodovani/ – si počti.
___
V prvé řadě si rozmysli investiční sumu – jestli má smysl vůbec se o to zajímat.
Doplňuji:
Ad doplnění – v zásadě ano – kolik, za kolik, co s nimi v případě takové či makové změny kurzu, na co jiného a jak reagovat…

Lorrien

Na burze mohou obchodovat pouze makléři, kterým obyčejní smrtelníci svěřují své peníze (smluvně). :)

Lamalam

Obrátit se přímo na makléřskou společnost, nebo raději na svého bankéře.

zzzzz

Většinou to je tak, že makléř navrhuje nákupy, ale pokud se dohodnete, že chcete zrovna tyto, tak v tom nevidím problém. Akcií je několik druhů, pro tebe budou podstatné ty na jméno, nebo ty na doručitele.

zzzzz

Zas tak těžké to není 😁 http://www.ma­klerska-zkouska.cz/