NemamSlov

Ako sa co najryhclejsie zbavit chripky?

Doplňuji:
som dost zaneprazdneny nemam cas chodit po doktoroch viem ze je to chyba ale tlaci ma praca zacinam mat teploty, nos je plny a bolest hlavy sa stupnuje pls poradte

Nejlepší odpověď
Drap

Jestli to je opravdu chřipka a ne jen nachlazení, doporučuji navštívit lékaře a neriskovat vážné zdravotní problémy.

Další odpovědi
cochee

Přesně tím, co se doporučuje, ale nikdo to nedodržuje: klid na lůžku, teplo, dostatek tekutin, vitamíny (ideální je zkusit léčbu hyperdávkami vitamínu C – googluj). Nedoporučuje se moc srážet horečku, až nad nějakou hranici, např. 38°C – horečka je jedním z obranných mechanismů organismu. Chřipku spoustu lidí považuje za banální nemoc, ale není tomu tak, protože se zapomíná na možné komplikace, mezi něž patří například zánět srdečního svalu, a to už žádná sranda není.
Doplňuji:
To, co máš ty, ale asi není chřipka; navíc rýma (nádcha) je jen průvodním jevem, není však nijak s chřipkou svázána. Chřipku charakterizuje rčení „bolí mě celý člověk,“ a to doslova – svaly, klouby. Podle mě potřebuješ vitamíny a nějaké posílení imunity, až budeš zdravý, zkus otužování.

briketka10

cibule, med, cukr,
nakrájet, naložit pak po lžičkách užívat,
nebo rovnou jíst cibuli syrovou preventivně
já nikdy nejsem ani nastydlá a ani nemám
chřipku :)

marci1

Samozřejmě okamžitě zalehnout do postele, pít hodně tekutin, při velké bolesti kostí a hlavy použít tabletku od bolesti. Při vyšší teplotě ( může být až 40 stupňů Celsia ), konzultovat s lékařem. Nejlépe je ovšem navštívit lékaře a zůstat 7–10 dní v posteli v klidu a teple.
Viz :http://www.jen­prozeny.cz/zdra­vi/3213-jak-nejrychleji-zbavit-chripky

anonym

jednou, dvakrát jen tak přechodíš chřipku a můžeš mít oprvdu vážné následky, může se ti to přenést třeba do kloubů, navíc nakazíš další kolegy v práci, budou ti asi „hodně vděční“, a je to vůbec chřipka? Nepleteš si to s nachlazením? I tak bys měl být radši mimo kolektiv, všichni budou kolem tebe chodit jak kolem malomocnýho, nikdo nechce být nemocný, tak si teda vezmi roušku, no
Doplňuji:
omlouvám se, zapoměla jsem odpovědět, no, takže podle mě hlavně klid na lůžku, což se ti líbit nebude, čaj, něco proti teplotě, no prostě si dojdu k doktorovi aspoň na poradu, já nejsem zastáncem těch jejich prášků, všechno jde přírodní cestou, kašel asi nemáš, tak inhaluj slanou vodu, taky ji kloktej, mě u chřipky teda nejvíc bolí celý tělo, stejně lehneš, nefandi si 😁

AnnieBunny

Slaná voda je skvělá na vyplachování nosu, je to docela síla, ale v počátečním stádiu nemoci to dokáže opravdu pomoct :)
A jinak pít hodně bylinkového čaje s hřebíčkem, má antibakteriální účinky.
Doplňuji:
Jinak: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/nachlazeni/