Avatar uživatele
NemamSlov

Ako sa co najryhclejsie zbavit chripky?

Doplňuji:
som dost zaneprazdneny nemam cas chodit po doktoroch viem ze je to chyba ale tlaci ma praca zacinam mat teploty, nos je plny a bolest hlavy sa stupnuje pls poradte

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 3970 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Jestli to je opravdu chřipka a ne jen nachlazení, doporučuji navštívit lékaře a neriskovat vážné zdravotní problémy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Přesně tím, co se doporučuje, ale nikdo to nedodržuje: klid na lůžku, teplo, dostatek tekutin, vitamíny (ideální je zkusit léčbu hyperdávkami vitamínu C – googluj). Nedoporučuje se moc srážet horečku, až nad nějakou hranici, např. 38°C – horečka je jedním z obranných mechanismů organismu. Chřipku spoustu lidí považuje za banální nemoc, ale není tomu tak, protože se zapomíná na možné komplikace, mezi něž patří například zánět srdečního svalu, a to už žádná sranda není.
Doplňuji:
To, co máš ty, ale asi není chřipka; navíc rýma (nádcha) je jen průvodním jevem, není však nijak s chřipkou svázána. Chřipku charakterizuje rčení „bolí mě celý člověk,“ a to doslova – svaly, klouby. Podle mě potřebuješ vitamíny a nějaké posílení imunity, až budeš zdravý, zkus otužování.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

cibule, med, cukr,
nakrájet, naložit pak po lžičkách užívat,
nebo rovnou jíst cibuli syrovou preventivně
já nikdy nejsem ani nastydlá a ani nemám
chřipku :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Samozřejmě okamžitě zalehnout do postele, pít hodně tekutin, při velké bolesti kostí a hlavy použít tabletku od bolesti. Při vyšší teplotě ( může být až 40 stupňů Celsia ), konzultovat s lékařem. Nejlépe je ovšem navštívit lékaře a zůstat 7–10 dní v posteli v klidu a teple.
Viz :http://www.jen­prozeny.cz/zdra­vi/3213-jak-nejrychleji-zbavit-chripky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

jednou, dvakrát jen tak přechodíš chřipku a můžeš mít oprvdu vážné následky, může se ti to přenést třeba do kloubů, navíc nakazíš další kolegy v práci, budou ti asi „hodně vděční“, a je to vůbec chřipka? Nepleteš si to s nachlazením? I tak bys měl být radši mimo kolektiv, všichni budou kolem tebe chodit jak kolem malomocnýho, nikdo nechce být nemocný, tak si teda vezmi roušku, no
Doplňuji:
omlouvám se, zapoměla jsem odpovědět, no, takže podle mě hlavně klid na lůžku, což se ti líbit nebude, čaj, něco proti teplotě, no prostě si dojdu k doktorovi aspoň na poradu, já nejsem zastáncem těch jejich prášků, všechno jde přírodní cestou, kašel asi nemáš, tak inhaluj slanou vodu, taky ji kloktej, mě u chřipky teda nejvíc bolí celý tělo, stejně lehneš, nefandi si 😁

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
AnnieBunny

Slaná voda je skvělá na vyplachování nosu, je to docela síla, ale v počátečním stádiu nemoci to dokáže opravdu pomoct :)
A jinak pít hodně bylinkového čaje s hřebíčkem, má antibakteriální účinky.
Doplňuji:
Jinak: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/nachlazeni/

Upravil/a: AnnieBunny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek