Zlatý

Ako reagovať, ak vás okradnú v hromadnej doprave? Ako reagovať, keď vidíte krádež?

Dnes zažité:
Starší šedivý pán v autobuse čítal e-knihu. Na zástavke sa otvorili dvere a zrazu vedľa stojací mladý muž mu vytrhol ebook a vybehol z autobusu. Pán neváhal a vyštartoval s krikom za ním, po asi desiatych minútach sa vrátil a knihu niesol v ruke. Hovoril, že cestou ľudia zlodejovi uhýbali, až jeden pár zahraničných turistov z diaľky ukázali pánovi, kam zlodej zabočil. Zlodej sa prepočítal, natrafil na športovca na penzii...
Otázka:
Ako by ste reagovali vy ako okradnutí, alebo ako svedkovia?

PS.
Dávam to do aktualít, pretože krádeže v hromadnej doprave a na zastávkach sú v mestách časté.
Doplňuji:
Žiaľ Drapov príbeh je smutná skutočnosť, aj v mojom prípade dotyčný zlodej pár minút po odchode "okradnutého športovca" sa vrátil na svoje "pracovisko" a zjavne pokračoval vo svojej činnosti.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Bydlím v dost podivný čtvrti a od jistý doby nosím v ruksaku sekyrku, takže mysím že kdybych ho dohonil, tak už bych si nějak poradil.

Jinak zloděj asi v tomhle případě improvizoval nebo to nebyl zrovna dvakrát ajnštain. Když chci ukrást něco v autobuse (MHD), počkám až na zvukový znamení, pak teprve trhám notebooky lidem z náručí. Když se to nepovede, nic se neděje, nikdo za mnou pravděpodobně ani nepoběží, kolemjdoucí určitě ne a chlápek se zátěží (s taškou a notbukem) bude rád že je rád. Když se to povede, dveře autobusu se za mnou zavřou a než někdo upozorní řidiče že se stala krádež a aby zastavil autobus a otevřel dveře, budu už dávno pryč. Jinak bych pracoval ve dvojici (počítač je dost velká kořist, stačí i pro dva), já bych byl na číhaný a frajer by jezdil před autobusem na kole, na každý zastávce by ho pak opřel o sloup a na to bych v případě nouze nasedl. Pak už by mě nedohonil ani děda zátopek.
Doplňuji:
Alesh: Tyhlety honičky pro mě vždycky byly dost matoucí, představ si že vidíš jak jeden člověk honí druhýho a tobě to v hlavě začne šrotovat: "proved něco ten první a ten druhej ho za to honí anebo je ten druhej psychopat a ten první se před ním snaží utýct?" a protože je to pade na pade, tak jediný možný řešení je srazit oba dva.

No, a pak se ukáže že jenom běželi na autobus....

Další odpovědi:

Zlatý

Před pár lety jsem, když jsem ještě pobýval v Praze, jsem šel v metru na Karláku, najednou tam ve vestibulu někdo křičí: "zloděj, chyťte ho". Vyjíždím ty po schodech na Moráň a vedle po kamenných schodech si to nahoru mastí týpek s krabicí s nějakou elektronikou v ruce. Hned se mi to spojilo, že to bude on, i když jsem neviděl, kdo křičí, ani jakým směrem atd. Nějak automaticky jsem se za ním rozběhl, měl jsem sandále, on kecky, málem jsem se zabil :-), utekl by mi, ale udělal chybu, oběhl roh a zase to ohnul zpátky do metra a zaběhl na veřejné záchodky. Seběhnu dolů, ale v tu chvíli mi zmizel. Jenže jak zalezl na ty záchodky, tak na něj vystartovala hajzlbába, že musí zaplatit předem a to jsem si ho všiml. Vlastně byl v pasti, v tu chvíli tak přiběhl i ten malý kluk, co si zkrátka jen blbě nesl nový mobil v krabici a tenhle pi*us mu ho vytrhl z ruky. Zloděj tak nějak pochopil, že to nemá smysl a krabici mu vrátil.

Zlatý

Pokud se nepodaří pachatele dostihnout a lup mu sebrat, tak nezbývá než se obrátit na policii.
Slyšel jsem ale příběh člověka, který chytil zloděje, který vytrhl staré paní kabelku.Utržil několik škrábaců, modřin a pohmožděnin. Přivolaní policisté udělali dlouhý výslech. Ten co zloděje zadržel , tak byl dost překvapen, že pachatel se už mezi tím opět pohyboval po ulicích. V následující krátké době mu neznámý pachatel rozbil okna u domu a rozřezal pneumatiky u auta.

Pokud uvidím někoho při krádeži, tak mu mohu začít pomáhat a nebo si ho nevšímat. V případě vlastního okradení jenom mávnu rukou. Prostě jsem i flegmatik.
Doplňuji:
A jinak také může nastat situace, že zloděj křičí "chyťte zloděje."

Diskuze k otázce

Zlatý

led

Že dokážu byť aj ženy v takom prípade ostré dokumentuje prípad speváčky Evy Mázikovej
http://www.topky.sk/…

Zlatý

led

Takže, ak dobre rozumiem z odpovedí, urobiť to, čo zlodej nečaká, nebáť sa a reagovať a aj hlasno šokovať zlodeja...

Zlatý

led

bolak,
on síce postupoval podľa vášho návodu, ale nerátal, že"dedulo" zareaguje bleskovo a preletí cez privierajúce dvere.
Mal smolu, asi v tom, že neovládal cudziu reč, cudzinci radi pomáhajú, tak nerozumel, že ukazujú kam beží.
Myslím, že sekerku medzi ľuďmi by ste asi nehádzal, nie ste preda Winetou :)

Zlatý

bolak

Ale společníka určitě neměl, kdyby měl, tak ten by se dědulovi jakoby náhodně připlet do cesty a podstatně by ho zbrzdil.

A sekyrku bych neházel, ta je jen na obranu :)

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4390
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.