Avatar uživatele
buzova

Ako predať ešte nepatentovaný výrobok ?

Mám niekoľko skvelých nápadov na výrobky pre deti a mamičky. Väčšinou sú nenáročné na financovanie a výrobu, ale nemám peniaze na rozbehnutie firmi a výrobi. Som presvedčená, že na trhu by sa výborne a dlhodobo ujali abol by o ne zo strany rodičov veľký záujem. Niektoré sú zábavné a niektoré veľmi praktické. Všetky by boli na trhu novinkou a zaplnili by dieru. Problém je v tom, že na to teraz nemám peniaze. S ťažkým srdcom som sa však po dlhej úvahe rozhodla jeden produkt predať firme ktorá sa podobným sortimentom zaoberá.
Niektoré mám iba zatiaľ na papiery a jeden podomácky vyrobený ako model.
Mojou otázkou je, ako môžem predať produkt, ktorý je nápadom a ešte nepatentovaný, myslím tým že som si ho ešte nepoistila vlastnickými právami na patentovom úrade. Myslím že by sa nan ne hodil asi vzorový patent. Môže mi niekto poradiť niekoho v tesnej blízkosti Mladej Boleslavi , čo by mi s tým vypracovaním pre patentový úrad pomohol za rozumnú cenu? A poradíte mi ako výhodne a bezpečne tento produkt predať? Alebo predať iba licenciu? Môže sa to aj keď nemám firmu a nie som živnostník? Ale bo by sa našiel nejaký záujemca tu?
Je smutné ak mám produkty na ktorých môžem zbohatnúť, ale nemám na rozbeh firmi a som zavalená exekúciami…

Vopred ďakujem za odpovede. A ďakujem aj všetkým čo mi pomohli s vymazaným diskom na PC ale nemohla som ich odpovede ohodnotiť pretože je s tým nejaký technický problém či čo…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Drap, Pájo před 4038 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
GTA Andreas

http://www.ino­vace.cz/inovuj­te-efektivne/uspesne-inovace/jak-ochránit-své-nápady/2409-jak-získat-patent

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Bez jistého finančního zázemí to je pro běžného člověka téměř nemožné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek