buzova

Ako predať ešte nepatentovaný výrobok ?

Mám niekoľko skvelých nápadov na výrobky pre deti a mamičky. Väčšinou sú nenáročné na financovanie a výrobu, ale nemám peniaze na rozbehnutie firmi a výrobi. Som presvedčená, že na trhu by sa výborne a dlhodobo ujali abol by o ne zo strany rodičov veľký záujem. Niektoré sú zábavné a niektoré veľmi praktické. Všetky by boli na trhu novinkou a zaplnili by dieru. Problém je v tom, že na to teraz nemám peniaze. S ťažkým srdcom som sa však po dlhej úvahe rozhodla jeden produkt predať firme ktorá sa podobným sortimentom zaoberá.
Niektoré mám iba zatiaľ na papiery a jeden podomácky vyrobený ako model.
Mojou otázkou je, ako môžem predať produkt, ktorý je nápadom a ešte nepatentovaný, myslím tým že som si ho ešte nepoistila vlastnickými právami na patentovom úrade. Myslím že by sa nan ne hodil asi vzorový patent. Môže mi niekto poradiť niekoho v tesnej blízkosti Mladej Boleslavi , čo by mi s tým vypracovaním pre patentový úrad pomohol za rozumnú cenu? A poradíte mi ako výhodne a bezpečne tento produkt predať? Alebo predať iba licenciu? Môže sa to aj keď nemám firmu a nie som živnostník? Ale bo by sa našiel nejaký záujemca tu?
Je smutné ak mám produkty na ktorých môžem zbohatnúť, ale nemám na rozbeh firmi a som zavalená exekúciami…

Vopred ďakujem za odpovede. A ďakujem aj všetkým čo mi pomohli s vymazaným diskom na PC ale nemohla som ich odpovede ohodnotiť pretože je s tým nejaký technický problém či čo…

Nejlepší odpověď
GTA Andreas

http://www.ino­vace.cz/inovuj­te-efektivne/uspesne-inovace/jak-ochránit-své-nápady/2409-jak-získat-patent

Další odpovědi
Drap

Bez jistého finančního zázemí to je pro běžného člověka téměř nemožné.