Ako poslať vec, ktroú chcem predať tak, aby mi prišli peniaze?

Dobrá deň.

Chcela by som sa informovať, čo robiť v tejto situácii:

Mám nejaké staré čísla časopisov, plagáty a tak. Rada by som to predala. Lenže – Neviem, ako to mám zaistiť, aby to ten človek dostal
a zároveň aj ja svoje peniaze. Neviem, neni na to niečo ako dobierka? Ja netuším, ako to funguje… :( Ako sa ku mne dostanú tie peniaze?
Budem musieť chodiť na poštu? A keď to ten človek nevyplatí a pošlú mi to s5? Tiež na poštu? A ten človek po to pôjde na poštu?
Koľko sa platí poštovné?

Nejlepší odpověď
PostApMan

Jsou dva způsoby jak zásilku předata mít jistotu že dostanete zaplaceno.

Dobírkou, to znamená že zašlete balík poštou, vyplníte podací lístek a zaškrtnete jestli chcete peníze dostat na účet, nebo složenkou.
Až pošta balík předá, tak Vám peníze pošle.
Tak to v podstatě funguje.

když si balík dotyčný nepřebere, nic se neděje pošlou ho zpět na Vaši poštu,ale poštovné Vám nevrátí.

jinak cena poštovného zavísí na váze a rozměrech balíku.

A nebo se můžete domluvit, aby Vám dotyčný zaplatil předem a balík můžete poslat normálně.

Další odpovědi
Miroslavst

Poštovné pokial sa to zasiela v čechách nájdete na www.post.cz a skladá sa z ceny za zasielku a príplatku za dobierku.
V praxi to vyzerá takto:
Vy idete na poštu, kde pošlete zasielku na dobierku. vyplníte podací lístok a poštovů poukážku. Pošta prepraví zásielku adresátovi a vybere pri predaní od neho peniaze a vám je pošle poštovou poukážkou.
Vy musíte na poštu 2 ryzy pri poslání a pri doručených peniazoch. On ide na poštu len raz.

karbo

Pošlete to normálně na dobírku,to pro vás znamená vyplnit složenku a podat to.Po převzetí zásilky doručenému vám přijde domů složenka s částkou kterou budete požadovat při odesílání balíku a vy si jen na poště vyzvednete peníze.Pokud si balíček nepřevezme,přijde vám na zpět.Ceník najdete na google,zadejte na vyhledávači kalkulátor zásilek.

lerak14

úplně nejlepší tak jak to dělám já-ať vám pošle peníze cenným dopisem a pak vy pošlete tovar samozřejme si na pošte zjistěte cenu za kterou budete posílat a připište jeto osvědčené a bez problémů