Human

Ako pilot hlási výšku?

Zdar,
keď pilot komunikuje s dispečerom, tak ako mu nahlási výšku?
Lebo som počul, že po číslach nadiktuje 3 čísla (napr. 300 čo znamená 30 000 ft), alebo 10 po číslach a tisíc, atď.. :D Tak ako je to teda v skutočnosti?
Doplňuji:
A používa sa aj „jedna nula tisíc“? A keď to piloti hlásia tak, oni povedia letová hladina či výška?

Odpovědi
Hlada

Ano, je to tak, jak píšeš. Letové hladiny se udávají ve stovkách stop, takže FL300 hlásí jako tři nula nula.