persy

Ako najkvalitnejsie previest stare ciernobiele fotografie do PC?Diky.

CB fotografie do PC.
Doplňuji:
Bohuzial,negativy uz neexistuju.

Nejlepší odpověď

Úplně nejkvalitněji to bude z negativů, pokud je ještě máte. Negativy lze skenovat skenerem s CCD snímačem a adaptérem pro skenování transparentních předloh.

Další odpovědi
led

Zoskenovať scanerom(kopírka spolupracujúca s počítačom). Treba nastaviť čiernobiely obrázok, rozlíšenie (DPI) čo najvyššie.
Ak použijete nastavenie na farebný obrázok, potom v editore preveďte na stupne šedi.
Doplňuji:
Mne sa týmto spôsobom podarilo zachrániť fotografie z augusta 1968.

mosoj

Každý domácí skener umí skenovat v rozlišení 300 DPI. Větší rozlišení není třeba. Každý solidní ovladač skeneru má možnost opravy fotky, retuš škrábanců, zvýšení kontrastu, doostření, úpravu tonality.
Samozřejmě to jde udělat také v editoru .
Pokud si s fotkou pohrajete, dostanete ve výsledku kvalitnější fotku než je originál z každého domácího skeneru.

chudst

Neexistuji-li negativy, skocte si do nejakeho kopirovaciho centra, kde maji velice dobry scanner, at vam to oscannuji (reknete jim, ze pozadujete vysokou kvalitu). Je-li to par fotek, je to nejlepsi varianta. Je-li to spousta fotek a chcete je prevest, jen aby byly „hezke“ (tj. nedokonale v nizsim rozliseni, ale pro domaci pouziti uchazejici), poridte si scanner domu – jiste jej vyuzijete i na jine veci. Dnes se daji koupit velice levne. (Jen doporucuju: nekupovat v Tescu (apod.), ale zajit do pocitacove prodejny, kde jim popsat, k cemu to chcete, aby vam poradili, jaka je nejlepsi – co do ceny, i co do vykonu.)