kartar

ako musia byť vybavené lietadlá,aby boli schopné niesť jadrovú bombu?

Odpovědi
led

Tak aby
1 – dokázali jadrovu bombu bezpečne preniesť na miesto odpálenia
2 – dokázali presne nasmerovať na miesto explózie
3 – dokázali včas opustiť krízovú zónu
všetky ostatné technickoorga­nizačné podrobnosti sú zväčša neverejné

fcoop

Tak,aby stroj byl schopen splnit úkol,pro který byl vyroben.

Je toho víc,ale zásadní je dolet,nosnost, rychlost,mané­vrovací schopnosti a tzv. „neviditelnost“.

např.
Rockwell (nyní součást Boeingu) B-1 Lancer je americký nadzvukový strategický bombardér. Stroj byl vyvinut k provádění jaderných úderů v hloubi Sovětského svazu, ale po roce 2000 byl úspěšně používán též k plnění taktických úkolů.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Roc­kwell_B-1_Lancer

honza19hk

jako normální stíhačka jen je běžná konvenční hlavice nahrazena atomovou.Systém odpálení a nasměrování je stejný. Umisťují se do nosičů pod křídla letounu.

Jsemtady

Myslim si ze staci jakekoliv bezne letadlo s dostatecnou nosnosti. Tady si myslim ze presnost moc roli nehraje, kdo by taky netrefil mesto a kdyz vezmes v jakych osekamych strepech vezly ty jedine dve na svete pouzite ..
Vetsinou se spis resi raketa .. tam to neni legrace aby mela dolet, samonavadeni apod.

pl4toon

Dnes se už nemluví o jaderné bombě, nýbrž raketě s nukleární hlavicí. A ne nutně ji musí nést letadlo, jsou jimi osazené i ponorky, lodě, či jsou připravené v podzemních silech.