Grim Reaper

Ako je to presne s podmienkami pre border kóliu?

Dobrý deň. Rada by som sa spýtala niekoho, kto už má s borderkami nejaké väčšie skúsenosti, ako presne to s pohybom, priestorom a pod. majú.

V privom rade ide o to, koľko denne spia – viem, že potrebujú, aby sa im človek veľa venoval, ale ide mi o to, koľko im toho stačí a podobne. Domov sa vraciam ako kedy – väčšinou okolo tretej či štvrtej, plus ráno asi do šiestej čas na prechádzku. Stačilo by jej to, alebo je to málo? Samozrejme by som sa snažila čas využiť čo najviac, aby som ju „unavila“ a v noci a cez den sa jej dobre spalo :)

Viem, že v rámci tej aktivity je dobrý nejaký psí šport. Najviac sa mi páči asi agility, popr. dog dance, veľa ich nepoznám ale hľadala by som pre ňu niečo vhodné – chcem sa spýtať, či je možné po prečítaní príručiek cvičiť psíka (nemyslím len aktivity aktivite, ale i b
ežný výcvik) doma, alebo je nutné chodiť s ňou na cvičák.

No a nakoniec – čítala som, že je najlepšie chovať borderku v byte, aby bola čo najviac s ľuďmi – chcem sa spýtať, či nevadí, že máme záhradu relatívne malú, cez to, že na nej by sme väčšinou neboli, skôr by sme chodili do prírody, na polia, do lesa a podobne.

Prepáčte za množstvo otázok a predom ďakujem všetkým, ktorý si našli čas. Grim

Odpovědi
Drap

V každém případě je nutné si uvědomit, že na sebe berete závazek cc na 15 let. Může být v bytě ale i venku, vůbec jí to vadit nebude. Jsou to velmi inteligentní a učenlivý psi. Pokud s ním půjdete ráno, minimálně na 30 – 454 minut vyvenči, a potom po návratu z práce cca 2 – 3 hodiny někam ven, něco s ním dělat, tak si pes zvykne a vyhovuje mu to. Další venčení musíte počítat před spaním.

Pes spí, když nemá jinou zábavnější činnost až 20 hodin , dokáže to i s otevřenýma očima.
Cvičit podle příruček samozřejmě jde, ale je to bez zkušeností hodně obtížné. Doporučoval bych cvičák, pokud možno ne komerční. Tam vám jednou za týden poradí a řeknou jak na to.