led

ako chápať vetu: Registrovaní členové na Odpovědích.cz by pro změnu neměli stále dokola klást otázky, které sem nepatří.

z kodexu uživatele:
…Otázky a doporučení, které směřují k provozovateli serveru Odpovědi.cz, případně k jednotlivým funkcionalitám aplikace Odpovedi.cz nebo k jednotlivým uživatelům, nepatří do žádné z hlavních kategorií, a měly by být směrovány k adresátům jinou cestou (info@odpovedi.cz nebo emailové kontakty na uživatele). Takovéto příspěvky mohou být smazány bez dalšího upozornění.
…Odpovědi.cz není místem pro ventilování osobních frustrací nebo chvastounství.
…Odpovědi.cz je komunita pro pokládání otázek a odpovědí, NE internetový chat. Pokud příspěvek není otázka nebo odpověď, nemá zde co dělat.

…Protože jsou Odpovědi.cz veřejně přístupnou službou, vulgární a sexuálně explicitní jazyk není přípustný. Zároveň nejsou vítány urážky, agrese, osočování a obecně závadné příspěvky.

Buďte dobrými členy
Ohodnoťte hvězdičkou nebo palcem, pokud vidíte zajímavou a užitečnou otázku nebo odpověď. Pokud uvidíte porušení pravidel, tak to nahlašte. Všichni jsme zavázáni dělat maximum proti zneužití Odpovědi.cz a s vaší pomocí se nám to podaří.

A teraz koniec zábavy a prosím vyjasnenie otázky.
Nepridávajme prácu adminom vracaním zmazaných – nahlásaených príspevkov
Podľa akého kľúča, okrem bodov stanovených v kodexe viď vyššie, sa máme rozhodovať:
ktoré sú to, tie otázky (okrem citovaných), ktoré sem nepatria?

Nejlepší odpověď
iceT

Podle mého malého mozečku otázka není v rozporu s kodexem,jen je v rozporu s těmi,kdo jak kodex chápou a jak si ho vysvětlují.Domnívám se,že otázka se tady dlouho neohřeje,ale přála bych si opak.

…nejsou vítány urážky,agrese,o­sočování…přes­to jsou zdejší uživatelé posíláni k šípku i ještě dál,někteří i do blázince-což považuju za urážlivé,vedou se tu žabomyší války,jako by bylo málo místa na tomhle pískovišti.
Osobně nějaký kodex nepotřebuju,i když registrací jsem se zavázala ho dodržovat,ale snad vím (a měli by to vědět i ostatní)jak se mám chovat ve společnosti lidí,říct dobrý den,prosím,děkuji a nashledanou a mít v úctě starší a podle toho jednat mě doma taky naučili,akorát tady se to moc nenosí.

Další odpovědi
Drap

Otázka neni v rozporu s kodexem, to spíše jen jak si ji někteří samozvaní zdejší mravokárci vysvětlují. Mají na to jednoduchou metodu : Pokud se mi otázka, odpověď či doskuze nelíbí, tak je v rozporu s kodexem a raději ji smáznu. Tímto subjektivním přístupem ty problémy neřeší. A admin otázky vrací jen vyjímečně a většinou až po několikanásobném dotazu. Nelze se mu ani moc divit, proč si dělat problémy.
Souhlasím, pokud se odstraňují otázkya urážlivé, reklamy, vulgární a podobně. K tomu asi žádný protest nebude.

Mahoney

Adminovi přidávají práci mnohé věci. Třeba Dr. Ban který tu zakládá úplně zbytečná vlákna..

anonym

led, nenapadlo Tě zeptat se přímo toho, kdo tuto větu napsal? Když sama nevidíš nesmyslnost počínání autorů otázek na téma: Proč mi byla smazána otázka..? Proč mi byla smazána odpověď..? A v neposlední řadě otázky na téma, jak „chytře“ poradit majiteli webu nebo adminům v jejich práci a na jejich stránkách, tak jsi mohla sama dojít na to, že takové otázky nejsou zajímavé, nikomu nic pozitivního nepřinesou a jsou tedy naprosto zbytečné. Pravda nejsou zbytečné asi pro ty, kdo díky takovýmito dotazům mají zájem sbírat bodíky. Jsou to otázky ryze chatovací. Jsme opravdu webem chatů?
Snažme se o to být opravdu „dobrými členy“ a nepsat sem zbytečnosti. Je jich tu dost i tak.
Doplňuji:
Led, díky za vysvětlení. Ještě bych k tomu, cos zde uvedla napsala, že stokrát opakovaný vtip přestává být vtipem. Ani v kategorii zábavy nemá co dělat opakované dotazování „Proč mi byla smazána…?“
Pro všechny, kdo to ještě nepochopili:
Váš příspěvek byl smazán proto, že:

  1. odporoval kodexu nebo pravidlům
  2. smazal jej admin a napsal Vám k tomu důvod smazání – ne vždy objektivní a skutečně kodex porušující
  3. jste někomu nepohodlný (á) a protože ten (ta) dotyčný (á) neumí bojovat čestně, tak si s Vámi tento člověk „vyřizuje“ své účty způsobem hodným své inteligence (maže bez ladu a skladu, protože Váš příspěvek mu z nějakého titulu „nejde pod nos“)

Se železnou pravidelností se zde stále opakují otázky ze stejné tvůrčí dílny a v téměř pravidlených intervalech se vracejí. Měly by být tedy podle kodexu, jejž si zde citovala, smazány.
Přesto se tazatel neustále dožaduje vysvětelení, proč mu byla taková otázka smazána.
Něco je tedy v rozporu. Buď je ten dotyčný natolik špatný čtenář, že kodexu nerozumí, nebo se takovýmto projevem snaží znění kodexu nabourávat. Obojí je špatně. Cítit se za vlastní chybný postoj ještě dotčený, to už vážně spadá do kompetence admina, aby z takovéhoto počínání vyvodil závěry.
Proč máš vysvětlovat Ty, Dr.Axl, já nebo kdokoliv další to, co jsme povinni respektovat všichni!?
Má to být web, který má sloužit k rozšiřování vědomostí, má pomáhat a má sloužit k zábavě. Co zábavného je na podrážděném dotazu, proč byla někomu smazána odpověď nebo otázka? Kdo se baví tím, že tu někdo míní řešit smluvní závazky admina ve vztahu k Odpovědím.cz? K čemu jsou takové dotazy dobré? Komu pomůže znát na ně odpověď? A jde vůbec na takové otázky odpovědět?
I na odborné dotazy je zde odpovídáno neseriozně, což může tazatele poškodit. Psát sem dotazy jenom proto, že někomu se stala křivda, protože jeho příspěvek byl smazán, to je nesportovní chování. Proč tu nejsme schopni přijmout pravidla a hrát fair play? To už tady lidská malost, podlost a zášť opravdu zvítězila nad zdravým rozumem? Za nás všechny chci věřit tomu, že se konečně tahle nesmyslná doba šarvátek a zbytečných rozbrojů přežene, zavládne tu pořádek a kolegiální atmosféra. K tomu nám ale nedopomůže Bůh, o to se musíme postarat my všichni a každý sám za sebe.

led

ocko "Proč máš vysvětlovat Ty, Dr.Axl, já nebo kdokoliv další to, co jsme povinni respektovat všichni!? "
Už v detstve nás učili a život potvrdil:
Opakovanie je Matkou Múdrosti.
Neuškodí si v našom prípade pravidlá zopakovať, niektorí pochopia a niektorí…

led

Ad ocko, ja som pochopila vašu vetu, ale mám dojem, že mnoho užívateľov to nepochopilo, pretože ako správne odpovedáte nebolo by tu toľko „zbytočných otázok“.
Ale na druhej strane, toto nie je striktne určená odpovedacia stránka len na odborné odpovede. Pokiaľ by to tak bolo, kde je to tu uvedené? Nikde. to znamená, každý má právo položiť otázku, ktorá ho zaujíma, pokiaľ nie je v rozpore s kodexom, ľudskosťou a zákonom.

annas

Ad led. Souhlasím. Po několikáte opakuji, že nekritizuji otázky, protože každý tu svou považuje za důležitou, ale neodpovídám na ně.. Reaguji na odborné dotazy, i když je jich málo. Charakter Odpovědí se totiž proti minulosti hodně změnil. Jenže kdyby … kdo chce pochopí, kdo nechce, je zbytečné vysvětlovat …

Bohužel nelíbí se mně ale to, že někdo „káže vodu, ale pije víno“.

anonym

Bohužel jsem si už téměř zvykla, že třetina otázek se týká chodu Odpovědí, vzájemného osočování a invektiv. Další třetina otázek jsou témata o ničem, chatovací, zábava, hlouposti a domácí úkoly. Zbývající třetina je důvodem proč sem ještě stále chodím.

led

ad kri kri,
pán kolega to sú pravidlá, ktré ste odsúhlasili pri registrácii.

Otázku som myslela skutočne vážne, nie ako vtip.

led

Je aj táto otázka v rozpore s kodexom užívateľa?
Ak áno, v čom?