arygnoc

Ako by ste odpovedali v referende?

Otázka:

Súhlasíte, že každý občan ČR môže byť členom vlády*, parlamentu (oboch komôr, tj. Senátu alebo Poslaneckej snemovne), alebo vykonávať funkciu prezidenta republiky iba jedno volebné obdobie**, a to iba v jednej funkcii***?

  • za člena vlády sa považuje každá osoba, ktorá má právo hlasovania vo vláde.

** volebným obdobím sa rozumie obdobie výkonu funkcie podľa zákona, prípadne obdobie výkonu funkcie u odvolanej vlády, rozpusteného Parlamentu alebo jej časti, ako aj obdobie výkonu do podanie demisie či abdikácie, teda ak politik zloží príslušný sľub a je z neho vyviazaný z akýchkoľvek zákonných dôvodov (riadne ukončenie mandátu, odvolanie, abdikácia, rozpustenie Parlamentu alebo jej časti).
*** ak bol niekto napr. poslancom, už nemôže byť napr. prezidentom.

PS: prípadné nedokonalosti odpusťte, ide mi o ideu, nie o dokonalé právne znenie.

Tretia možnosť neexistuje, leda neúčasť na referende.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Reezo

áno

Já bych doplnil každý pracující Čech. 🙂

Navíc máš tu furt hrozbu korupce nebo by nemusel být ten člověk takoví odborník jak třeba tvrdí. Dle mého názoru, by měli být ve vládě lidi, kteří nejsou zkažení korupcí a zároveň budou vědět co dělají.

Spíš by se mělo zaměřovat na ty věci co jsem napsal. Pokud ten člověk bude opravdu důvěryhodný a bude dělat práci dobře, tak proč ho tam nenechat delší dobu?

Dochy

nie

Připadá mi střelené, že by musel odejít hned jak se trochu ukáže zda vůbec něco umí a chce dělat.
I když situace u nás může vést k přesvědčení, že pokud se s každýma volbama vyháže vše co tam je a nastrká se něco nového, musí to být zaručeně lepší 😉

CassiusClay

áno

Quimby

nie

Doplňuji:
Přijde mi špatné, že pokud by se člověk osvědčil, tak stejně musí odejít. Takže když si lidé někoho zvolí tak si ho klidně můžou zvolit znovu na tom není nic špatného.
Nejsem si jistý jak je myšleno to každy, znamená to jako i lidi bez vzdělání?

Mc Merkurion

nie

chybí jiná odpověď:,souhlasím zčásti,na jedno období je to blbost,každej by věděl,že je tam jen na čtyři roky a tak by kradl ještě víc, a na co by se snažil,když ho potom nemůžou stejně zvolit,ale souhlasím s tím,aby mohl mít jen jednu volenou funkci,když je tak náročná,že za to maj takový peníze,tak jak může zvladnout dvě?

ke4n

nie