ako by ste odpovedali na slovenské referendum?

--- — ---

Otázky referenda

Souhlasíte, aby se manželstvím nemohlo nazývat žádné jiné soužití osob kromě svazku mezi jedním mužem a jednou ženou?

Souhlasíte, aby párům nebo skupinám osob stejného pohlaví nebylo umožněno osvojení (adopce) dětí a jejich následná výchova?

Souhlasíte, aby školy nemohly vyžadovat účast dětí na vyučování v oblasti sexuálního chování nebo eutanazie, pokud jejich rodiče nebo děti samotné nesouhlasí s obsahem vyučování?
--- — ---

ak by ste sa nezúčastnili, nie je potrebné vysvetľovať prečo – je jasné, že nesúhlasite, ale nie ste ochotní to prejaviť v referende.

zaujímajú ma odpovede tých, čo by sa ho zúčastnili.

moje odpovede sú
áno
nie

;-Q
Doplňuji:
potom večer ho uzavriem a do diskusie hodím výsledky.

;-Q

Nejlepší odpověď
ratava

Tedy doufám, že otázky čtu správně…

Ne (slovy W.S.-Co růží zvou i zváno jinak, vonělo by stejně… Nevidím význam slova „manželství“ ve spojení slov manžel a manželka… )

Ne (tvrdit, že úspěšně vychovat dítě lze jen tam, kde je zastoupen i otec i matka je pro mě dogma, které asi nepochopím.
Včera v rozhlase vystoupil na toto téma jeden biskup. Na otázku, zda je možné vychovat ve svazku dvou žen/dvou mužů zdravé dítě, odpověděl, že nikoliv. Na otázku, jak je to tedy v ústavech, kde je vychovávají jen řádové sestry, odpověděl, že to je přeci rozdíl, protože v tom ústavu jsou vychovávány s láskou… co dodat…? )

Ne

Další odpovědi
Drap

Ano
Ne

quentos

ne
ano… ať se klidně nazývají manželé, ale výchovu dětí přenechají hetero párům – ne že bych jim je nepřál, ale ať pochopí, že výchova homosexuálním párem by měla negativní vliv na psychiku dítěte. Dítě potřebuje „vzory“ obojího pohlaví
ne

Mirdas

NE
ANO
NE

kapka

Manželství – heteropary, registrované partnerství – homopary

Jsem pro, aby homopary mohly adoptovat děti.

Rodice by v tomto pripade měli mít možnost se rozhodnout.

Dýché

ne

led

Celé toto referendum je zbytočné, otázky sú už právne ošetrené v Ústave Slovenskej republiky a v Zákone o rodine.
Referendum, ako každé iné referendum je len informácia pre politikov, nie je záväzné pre ich rozhodnutie.
Je to odpútavací manéver od dôležitejších otázok súčasnej vnútornej politickoekono­mickej situácie.
Doplňuji:
Vzhľadom na právnu rozpornosť o tom, či výsledky referendum je záväzné pre zákon (priama demokracia), alebo doporučenie pre zákonodarné sbory (nepriama demokracia) je aj účasť na tomto referende pomerne nízka.
Sme.sk uverejnilo „Tu sú vaše #3dovody účasti alebo neúčasti na referende“ názory ľudí o účasti na referende
http://www.sme­.sk/c/7632307/tu-su-vase-3dovody-ucasti-alebo-neucasti-na-referende.html

Agneta

ano
ne
*
Otázka č.3 by měla být formulovaná jasněji:D

rigormortis

Ano
Ne
…to ne kvůli těm rodičům rozhodujícím za děti.

dědapetr

Ne
Ano
NE

redy

1ano,2ano,3ne
2, a co ty děti? Dneska se děti napadaj kvůli blbostem, natož když na besídku přídou táta a mámošem.Chudáci děti.Tomu je třeba dát ještě móóc času.Aby se to ukotvilo…

anonym

NE, NE, NE, nezajímá mne to!

ivzez

ANO

————
@Rigormortis:
A kdo jiný by měl za děti rozhodovat, když ne rodiče?
Školy? Stát?

Už takhle nám stát zasahuje do životů víc, než je zdrávo …

anonym

áno – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mo­nogamie

áno!!!

nie – protože síla osobnosti roste poznáním.
Doplňuji:
Dítě rodičů je „evoluční“ potomek obou s převládajícím/do­minantním genem.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_C4wpr588_Q

arygnoc

led, ešte poznámočka na zamyslenie:

kvóta 50% účasti je hlúposť.
keby táto kvóta nebola, boli by nútení ísť hlasovať i tí, ktorí sú opačného/iného názoru a to by prinieslo skutočne relevantné odpovede.
ani u volieb neexistuje kvóta účasti, tak prečo u referenda? (a nehovorte mi,že to je niečo iné, skôr by som vedel pochopiť 50% kvótu u volieb)

bohužiaľ, u nás (a ani v čr), ľudia necítia politickú a spoločenskú zodovednosť, „však ono to nejako dopadne a pri pive bude vždy na koho nadávať“.

;-Q

arygnoc

13 hlasovacích lístkov je platných (včítane môjho), neplatný je lístok led, ktorá sa vyjadrila misu (otázka bola postavená inak).

na prvú otázku odpovedalo 7 hlasujúcich áno (53,85%), 6 nie
na druhú otázku odpovedalo 10 hlasujúcich áno (76,92%), 3 nie
na tretiu otázku odpovedalo 2 hlasujúci áno (15,38%), 11 nie

teda si myslíme, že normálna rodina je tvorená mužom a ženou a deťmi.

homosexuálnym párom by rozhodne nemali byť deti ýverení do výchovy.

skoro všetci si myslíme, že školstvo vie, čo robí a nemáme do toho my či samotné detiš/tudenti čo kafrať.

;-Q

ps:
viem o jednom hlasovacom lístku, ktorý zmizol (či ho zmazal autor alebo jeho priaznivec, neviem), na ktorom bolo áno/áno/nie.

led

Je zaujímavá paralela medzi výsledkami referenda na Slovensku a referenda na tejto stránke.
Autor tunajšieho referenda však pri hodnotení výsledkov pozabudol
1 – Na Slovensku sa zúčastnilo referenda 21,41 % oprávnených hlasovať s výsledkom neplatné referendum napriek tomu, že väčšina hlasujúcich hlasovala ano-ano-ano
2 – Tunajšieho referenda sa zúčastnilo 15 užívateľov čo je menej než 50% registrovaných užívateľov – aj toto referendum je neplatné

Podľa dielčích výsledkov by referendum vyhral názor arygnoca na túto spornú otázku.
Nasledujúcu debatu a hlasovanie na túto tému môžme spraviť v zmysle zákona až o 3 roky. Žite šťastne, v pokoji a mieri.

arygnoc

led, rešpektujem váš názor.

tak isto je nutné respšktovať i nnázor tých, ktorí sa referenda zúčastnili – i keď je neplatné. nemyslím, že hlas jednoho milióna ľudí v päťimiliónovej krajine je zanedbateľný.

všetkých, ktorých neprišli povedať treba pokladať za nezodpovedných, presne ako tých, ktorí nechodia k voľbám (možno by stálo za to uzákoniť povinné podieľanie sa na rozhodovaní o štáte a spoločnosti – povinná účasť na voľbách a referendách; pokladám za stupídne, keď niekto dá prednosť sánkovaniu sa pred riešením závažnej spoločenskej otázky).

nerozčuľujte sa tu nad mojim názorom, svoju možnosť presadzovať svoj ste odmietli, vy ma odsudzujete za to, že ja svoj názor poviem kdežto vy mlčíte (lebo prejaviť ho pokladáte za zbytočné). nerozumiem tomu.

pripomína mi to škodoradostnosť slovenského (českého) sedliaka:
„panebože, zdochla mi koza, daj nech susedovi zdochne krava“.

nuž čo už s tým.
už vás vidím, ako raz budete (keď sa vám to bude hodiť) argumentovať:
„však ja som hlasovať nebola“.

;-Q

led

arygnoc, z vašej poznámky je jasná tichá urazenosť.
Rešpektujem názory všetkých ľudí, každý má právo mať vlastný názor. Ale treba si uvedomiť, že súčasnú rozháranú spoločnosť zlou mediálnou politikou nespojíte ani v takej jasnej veci, ako je rodina.
Pre vašu a všeobecnú informáciu, referenda som sa zúčastnila.

arygnoc

o to presne ide – o otázku/y, nie o mediálnu politiku.
to je ale debata o niečom inom.

;-Q

ps:
nie som ani ticho urazený, niet byť prečo urazený.

referendum bolo vyhlásené podľa zákona – bol potrebný počet podisov pod petíciou požadujúcou ho, bolo odsúhlasené vládou a i upravené vypustením štvrtej otázky podľa požiadavkov ústavného súdu.

preto otázka jeho /ne/zbytočnosti je irelevantná.
a tým to proste pre mňa hasne, podobne ako napr. diskusia, či sa môže po pive šoférovať alebo nie – proste zákon hovorí nie, tak si to pivko nedám.
a basta fidli.

;-Q