Ako by sa zmenil svet, keby všetky peniaze investované do armády a zbraní sa investovali inde?

A keď inde, tak do čoho, kam?

Nejlepší odpověď
MK44

Mno…kde by tak ty peníze mohly najít uplatnění? V podpoře vzdělání znevýhodněných či nepřizpůsobivých? Na co?! Ve zdravotnictví? Vyhozený prachy! Na údržbu historických památek? To je právě lepší tam prdnout bombu. Památka bude v kelu a bude po starostech. Ale kdyby se investovaly do kosmického průmyslu, už jsme mohli mít na Marsu lunaparky a jezdit tam na dovolenou. Fantazírovat lze do nekonečna. Však oni se už ti, kteří jsou na zbrojařském průmyslu zainteresovaní, postarají, aby to tak zůstalo. Vždycky se dá pošťouchnout nějaký ten konflikt, aby bylo jasné, že rušit armádu je holá sebevražda…

Další odpovědi
zjentek

napadlo mne, jak by to asi vypadalo, kdyby člověk začal dělat něco pro budoucnost ..a taky mne napadlo, jestli to opravdu souvisí s investicema ,)
Doplňuji:
..jestli by to bylo vůbec podmíněno penězi, kdyby se civilizovanému a globalizovanému lidstvu chtelo dělat taky něco jiného, než dělat prachy

led

Na otázku tu možno odpovedať len veľmi zjednodušene. Na vyčerpávajúcu odpoveď by to chcelo tisíce stránok textu, grafov, tabuliek…

Sú peniaze určené pre armádu a zbrojný priemysel a peniaze pre nepriamé financovanie armády a výrobu zbraní a vývoja technológií a iných produktov zbrojného priemyslu.
Ak sa pozrieme okolo seba, vidíme produkty tohto priameho i nepriamého investovania do zbrojného priemyslu a ozbrojených síl, či ich „odpad“ a jeho civilné využitie. Ak na to pozrieme personálne, tak sa možno ani veľmi nemýlim, ak poviem minimálne 3 z 5 zamestnancov sa podieľajú akousi formou (výrobou, vývojom a výzkumom, zdravotníctvo, …) pre zbrojný priemysel a ozbrojených síl.

„A keď inde, tak do čoho, kam?“
Zjavne chcete znížiť tieto náklady priameho financovania ozbrojených síl, čo znamená totálne zmeniť hospodárenie štátov, vytvorenie nových pracovísk aj s ekonomickou náplňou a ich doplnenie tak personálne, ako i zmyslom ich produktivity… Peniaze sú potrebné všade, v každom odvetví ľudského života…
Dostanete sa do situácie, ako keď vyhráte 1.cenu v športke, ale nemôžte ju použiť, pokiaľ vám štátne organizácie (zákony) a široké príbuzenstvo nepovolia, či neurčia: na čo túto výhru môžte použiť, aj napriek tomu, že tie peniaze potrebujete hneď investovať… a zadtiaľ sa pomaly strácate a zanikáte…