led

Ako bezdrátovo prepojiť 2 počítače bez použitia internetu?

Potrebujem ovládať počítač zo vzdialeného pracoviska cca 30–50m. BT použiť nemožno, vzdialenosť je väčšia než je dosah BT. Takže zostáva len WIFI.
Použitie prepojenia pomocou netadaptérov do siete 230V nemožno použiť, počítače nie sú na rovnakej fáze.
Môžte mi poradiť riešenie, zapojenie, prípadne odkaz na riešenie. Ďakujem.

Odpovědi
Michal Kole

Taky myslím, že je nejlepší to WiFi,

nezapomeň, si nastavit WPA2-PSK šifrování. Jinak lze po síti odchytnou třeba loginy do internetového bankovnictví.

anonym

BT lze použít, mají i dosah až 100m, záleží jen na zástavbě. BT v MT a podobně je sice 10m, ale BT palec přes USB má i 150m

led

Michal kole, písala som v otázke -" bez použitia internetu" to znamená len "vnútorná sieť, teda nie cez WIFI-router pripojený na vonkajšiu internetovú sieť.

led

a „riešenie, zapojenie, prípadne odkaz na riešenie“?
Akým programom v takomto zapojení to možno ovládať – pozor nezapojené na vonkajší internet (z bezpečnostných dôvodov)

Michal Kole

Není nutno e připojovat k internetu přes WiFi AP/routery se vytvoří „domácí síť LAN“ jen nejsou kabely.

napiš mi na michal.kolesa@seznam.cz

náhodou jsem na otázku klikl (překlikl jsem se), jinak bych nevěděl, že je podotázka v diskusi.

led

profil mám prístupný, neblokovaný