Avatar uživatele
led

Ako bezdrátovo prepojiť 2 počítače bez použitia internetu?

Potrebujem ovládať počítač zo vzdialeného pracoviska cca 30–50m. BT použiť nemožno, vzdialenosť je väčšia než je dosah BT. Takže zostáva len WIFI.
Použitie prepojenia pomocou netadaptérov do siete 230V nemožno použiť, počítače nie sú na rovnakej fáze.
Môžte mi poradiť riešenie, zapojenie, prípadne odkaz na riešenie. Ďakujem.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aramah, alenad před 4235 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Taky myslím, že je nejlepší to WiFi,

nezapomeň, si nastavit WPA2-PSK šifrování. Jinak lze po síti odchytnou třeba loginy do internetového bankovnictví.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

BT lze použít, mají i dosah až 100m, záleží jen na zástavbě. BT v MT a podobně je sice 10m, ale BT palec přes USB má i 150m

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Michal kole, písala som v otázke -" bez použitia internetu" to znamená len "vnútorná sieť, teda nie cez WIFI-router pripojený na vonkajšiu internetovú sieť.

před 4235 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

a „riešenie, zapojenie, prípadne odkaz na riešenie“?
Akým programom v takomto zapojení to možno ovládať – pozor nezapojené na vonkajší internet (z bezpečnostných dôvodov)

před 4235 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Michal Kole

Není nutno e připojovat k internetu přes WiFi AP/routery se vytvoří „domácí síť LAN“ jen nejsou kabely.

napiš mi na michal.kolesa@seznam.cz

náhodou jsem na otázku klikl (překlikl jsem se), jinak bych nevěděl, že je podotázka v diskusi.

před 4235 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

profil mám prístupný, neblokovaný

před 4235 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet