arygnoc

Ak sa žena rozhodne rodiť doma

za pomoci pôrodnej asistentky, tak hradí túto službu zdravotná poisťovňa alebo nehradí?

Druhá otázka:
predpokladám a pokladám za samozrejmé, že pôrodná asistentka musí mať odborné vzdelanie. Zaujíma ma, kde sa dá pôrodná asistentka nájsť – ponúkajú svoje služby napr. v gynekologicko-pôrodníckych ambulanciách či oddeleniach nemocníc (kliník)?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Poslanec ODS a předseda zdravotnického výboru Boris Šťastný, který seminář uspořádal, zopakoval, že by si porody doma měly hradit rodičky samy, stejně tak jako všechny výdaje spojené s případnými komplikacemi.

„Ve zdravotnickém zařízení hradí péči stát za podmínek, které nastaví. Doma žádné podmínky nastavit nelze, proto to nelze hradit z veřejného pojištění,“ míní Šťastný.

Zdroj: http://www.li­dovky.cz/poslan­ci-na-seminari-debatovali-o-domacich-porodech-fxh-/ln_domov.asp?c=A120327_­203803_ln_domov_mev