bastard92

Jak poznám, že mám zlomenou nohu?

Nejlepší odpověď
Livka

Je to takovej specifickej pocit, to se musí zažít. Já trpím na zlomený prsty, takže už vždycky poznám, kdy to mám zlomený, naražený, kdy je to dobrý…
Zkus si na tu nohu stoupnout. Pokud fakt zlomená je, bude to pocit pěkně hnusnej, jak kdyby se ti rozjížděly kosti. Nebo to radši nedělej. A dojdi si k doktoru. Jo, každopádně zlomená noha bejvá napuchlá, s modřinou, bolavá…

Další odpovědi
tforro

Pokud není zlomená tak, že se houpe na masu, tak v domácích podmínkách asi nijak. Může být jen naštípnutá (třeba i podélně).

Kepler

Nedokážeš na ni kvůli bolesti našlápnout, bývají otoky. To se týká i naštípnuté kosti.

Dane

V okamžiku zlomení můžeš slyšet zatřaskání, při došlapování budeš cítit bolest, do několika hodin ti to pořádně nateče… Teoreticky: Pokud bys odstranila bolest a otok, tak by šlo přejít zlomeninu bez lékařské péče. To bych ale raději nezkoušela. :)