Cohen

Který úvěr je pro mě výhodnější?

ahojte mam dluh na 70 000 kč a úrokovou sazbu ve výši 20,8 % ročně a RPSN je 23,27 % .
a ptám se – Raiffaisen bank mi nabizi sazbu 11.9% p.a a RPSN 12.57 % je lepsi si vzit tu Raiffaisen ?

Nejlepší odpověď
Emefej

Pokud jsem dobře pochopil dotaz, tak ty máš dluh a na jeho umoření si chceš vzít úvěr? To je cesta do pěkného průšvihu, dostaneš se do začarovaného kruhu ze kterého není téměř úniku.

Další odpovědi
McArthur

Nizší úrok u nové půjčky nemusí znamenat, že zaplatíte méně. Nejprve si prostudujte možnosti předčasného splacení předešlého dluhu. Podle pravidel hry (zákona) byste měl mít úroky za nevyčerpané období vráceny. Je tu jedno velké ALE, a tím jsou poplatky či sankce spojené s předčasným ukončením prvního dluhu. Ty mohou být tak vysoké, že se předčasné splacení jednoho dluhu novým dluhem nevyplatí. Pokud jsou sankce nízké a jste na začátku splácení svého dluhu, tak se to vyplatí. Hlavně si to ale nenechte přepočítat v Raifce, která Vám chce půjčit. Buď to zkuste zvládnout sám nebo se zeptejte někoho, od koho si nový úvěr nevezmete a klidně mu to i řekněte předem s tím, že mu za to zaplatíte.

eva.krizova@

PORADIM RADA, PISNITE SMS, NEBO ZAVOLEJTE

Mgr.Bc.Eva Křížová, DiS.
Finanční konzultant

Broker Consulting, a.s.
Jana Šoupala 1, 682 01 Vyškov
mobil: 778 010 333
e-mail: eva.krizova@bcas.cz
www.bcas.cz