Avatar uživatele
kropitko

Ahojky, potřebuji si ověřit informace o Daňovém zvýhodnění na dítě, zajímám se o to, jestli je nutné dítě hlásit hned?

Jde o to, když jeden z rodičů nastoupí do zaměstnání a nahlásí jen jedno dítě na sebe, tak jestli další dítě může nahlásit až v době, kdy se dělá daňové přiznání a uplatnit slevu i na něj. Dejme tomu, že druhý z rodičů neměl příjem, tak si tedy nemá, kde zažádat o daňové zvýhodnění. Díky
Doplňuji:
Stando díky, jde o to, že jeden rodičů si nahlásil 1 dítě na sebe, další dítě(druhého z manželů, žijící ve společné domácnosti neuplatnil) to si chtěl uplatnit druhý z rodičů, ale práci nesehnal, tak se sleva během roku na toto dítě neuplatňovala(jde o starší dítě, ne během roku narozené). Takže otázka zní, zda ten z rodičů, který podává daňové přiznání prostřednictvím zaměstnavatele může tuto slevu teď dodatečně uplatnit. Tím, že to oznámí zaměstnavateli. Asi jsem se v tom trochu zamotala, snad to bude srozumitelné. Díky moc. 😁

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, Andělé, johana 56, fcoop před 4439 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Ne, nemusíte narození dítěte hlásit ihned, ´slevu´ na dítě lze uplatnit i zpětně:

  1. prostřednictvím zaměstnavatele, kterému podepíšete tzv. růžové prohlášení
  • zaměstnavatel pak udělá roční zúčtování daní a slevu uplatní zpětně od data narození dítěte

nebo

  1. prostřednitvím daňového přiznání, které si budete dělat sama (do 31.3.2012)

Doplňuji:
Zamotaný to není, život přináší řadu ´složitostí´ 🙂

Pokud zaměstnanec podepíše růžové prohlášení a zde jasne uvede, že slevu uplatňuje za své dítě za celý rok + a doloží od druhého rodiče dítěte buď čestné prohlášení, že sleva nebyla uplatněně nebo doloží potvrzení od jeho zaměstnavatele, že sleva nebyla uplatněna, tak jsou splněny všechny podmínky pro uplatnění slevy u tohoto zaměstnance (tj. prvního z rodičů)

Upravil/a: standa

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kropitko

Stando, jste zlato, moc děkuji. Já jsem si to myslela, jen mě dnes rozhodila učetní, která tvrdila, že to takhle nejde. Díky

před 4439 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání