kropitko

Ahojky, můžu se na něco zeptat, aniž by se našel někdo, kdo by analyzoval stav dotyčného člověka??

Předem píši, nejde o mně,,,mám kamaráda, shořela mu chajda, v které celoročně bydlel, jinak je hlášený jinde na úřadě. Shořeli mi zároveň i všechny dokumenty, nemá ani na to, aby dojel na úřad, kde má hlášené trvalé bydliště. Je nemocný, má vývod bokem, bere léky,,ani na to nemá peníze, jelikož si nemůže vyzvednout podporu bez op na úřadě,,,netušíte někdo jak postupovat????

Hmm,tak nevím kam to zařadit, tak to prosím taky neřešte,,děkuji,,,
Jen chci dotyčnému pomoci,,díky.
Doplňuji:
No ono to není tak jednoduché, peníze navíc nemám, auto má manžel pořád v práci, domu kamaráda vzít nemůžeme, protože bydlíme u rodičů. No kdyby to bylo aspoň kousek, ale ono je to cca 220 km od nás, takže, to také není legrace.

Já jsem spíš myslela, jestli by to nešlo řešit přes místní úřad, sociálku, nebo jest li se nám obrátit na nějakou organizaci. Prostě mého musí existovat nějaké řešení, než jet několik kilometrů,,,prostě nějaká ryhchlá pomoc, aby pak mohl začít řešit vše ostatní potřebné,, každopádně díky za rady,,díky

Nejlepší odpověď
www

Pokud mu zůstal mobil, zavolat na ÚMČ a tam se obrátit na soc. s požadavkem co a jak dál.
Další možnost je opět zavolat na nějakou, snad i bezplatnou, linku (občan v nouzi, nebo jak se to jmenuje, je jich několik) a určitě poradí.
Zavolat tam můžeš ale i ty.
Doplňuji:
Tak doplňuji, zkus dát do googla „poradna pro občany“ a přibližnou lokalitu, něco by mělo vyskočit. Jak jsem uváděl, jedná se většinou o sociální odbor daného místa.

Další odpovědi
tom004

Je vidět,že pořád platí,„nikdo nenapíše takový horor,aby překonal to,co nám život dokáže připravit“.Kamaráda je mi líto,ale snad stačí,naložit ho do auta a navštívit s ním potřebné ůřady,kde mu pomohou,nebo alespoň poradí jak postupovat.
Doplňuji:
Možná by stálo za to,obrátit se místní,nebo nejbližší organizaci ČČK,v místě bydliště kamaráda.Měli by umět pomoci.

anonym

Když je tedy tak daleko, tak ses o tom dozvěděla nejspíš mobilem.
V tom případě by měl jako 1. krok zavolat bezplatnou linku 158 (viz logo „Pomáhat a chránit“) a požádat o vystavení náhradního dokladu za zničený OP, bez něhož by nemohl absolvovat další kroky včetně vyzvednutí jak pravidelné podpory, tak v tomto případě i mimořádné dávky v hmotné nouzi. Dále podle místa regiónu, vyhledat spádové linky tísně Armády spásy, Člověk v tísni, a další, dost často bezplatné linky, jež mu můžeš vyhledat a zaslat buď formou SMS, nebo má-li Nokii či jiný typ, který to podporuje, rovnou poslat vizitku s názvem i spojením.

Redog

Já by jsem udělal to že kdyby to byl můj kamarád tak by jsem mu třeba ty prášky koupil, vzal by jsem ho k sobe domů pokud teda nemá kam jít. A s dokladama to je tak že ztrátu občanky musí nahlásit na policii a nechat si vystavit novou. Na vystavení nové občanky bude asi potřebovat rodný list a ten sežene na matrice. pokud je to opravdu tvůj kamarád tak mu stím pomož. nebo zajdi na sociálku a vysvětli jim sotuaci a oni mu pomůžou.
nevím je to těžký radit někomu kdo je v týhle situaci. :(

Doplňuji:
něco jsem vám poslal na e-mail. doufám že to dobře dopadne

Nanoon

Tak asi mu neporadím, jen bych podotknul, že když se to se*e, tak se to se*e. ☹