varg

ahojky,muze mi nekdo poradit,jak mampozadat o vymaz rejstriku trestu?Uz deset let jsem po podmince diky…

Nejlepší odpověď
dědapetr

Výmaz rejstříku trestů

Každý může v životě udělat hloupost a není vždy nutné, aby mu jeho chyba byla připomínána po celý zbytek života. Platí to i o odsouzení za trestný čin. Každé odsouzení se zapisuje do rejstříku trestů. Výpis z rejstříku trestů je např. při hledání práce standardním požadavkem na žadatele o přijetí do zaměstnání. A pokud je ve výpise uvedeno, že dotyčný byl v minulosti odsouzen, může to být problém. Zákon proto umožňuje výmaz rejstříku trestů, tedy tzv. zahlazení odsouzení.

O zahlazení odsouzení je třeba požádat soud. Soud bude zkoumat, zda odsouzený žije řádným způsobem života a zda tedy o něm lze říci, že už je napravený. Je ale třeba, aby ten řádný život byl veden po určitou dobu. Ta je se pohybuje od jednoho roku do deseti let, záleží na tom, jaký trest byl pachateli uložen.

V některých případech ale není ani potřeba žádat o zahlazení. U určitých druhů trestů (např. u zákazu řízení nebo podmíněného trestu) dochází k zahlazení automaticky po skončení trestu. Podrobně je to všechno rozepsáno na stránkách o trestním řízení pro laiky.
http://rejstrik­trestu.mikros­tranky.com/zah­lazeni

Další odpovědi
baghira

Po úspěšném skončení podmínky se snad zahlazuje automaticky…

lukas.zmizik

no za tohle bych stat zazaloval…

pokud si svuj trest odpykam, mam ho jednou pro vzdy odpykany, a jesli mne i pote bude nekdo nekde evidovat, je to pro mne nelegalni pocin a budu se tak k tomu stavet…

stejne tak, jako kdyz mam v karte ridice zaznamenane prestupky… pokuty mam zaplaceny, nevidim duvod jakekoli dalsi evidence, je to nehorazna spinavost

baghira

lukas.zmizik: Pokud budeš přijímat do zaměstnání skladníka nebo pokladníka, opravdu tě nebude zajímat, jestli náhodou už neseděl 3× za krádeže?

lukas.zmizik

no to je zajimava otazka. jenze zaznam v trestnim rejstriku mne bohuzel prijde jako dalsi samotny trest navic. jestli ze si to dotycny svuj nesvar odsedel nebo odpracoval, pak neni co resit, mel by si byt roven s kazdym z nas… a je to problem statu, ze jsou tresty takove, jake jsou…