Avatar uživatele
Zuzulína

Ahojky, dnes mi přišlo vyúčtování plynu. Mám jen otázečku, jestli je ok zaplatit za 72m2 velký byt 13000Kč za vytápění p

Ahojky, dnes mi přišlo vyúčtování plynu. Mám jen otázečku, jestli je ok zaplatit za 72m2 velký byt 13000Kč za vytápění plynem po dobu 4 měsíců. Měřáky v bytech nemáme. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3987 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Sice plyn na vytápění nemám, ale pokud to budu brát za otop i se sporákem, je to za 4 měsíce moc.
Názor
Doplňuji:
V Brně se platí v městských částech včetně internetu+TV (cca 800) za vodu, elektřinu (750), otop, služby, (výtah ap.) ve 3+1 pro dvě osoby přes 8 tisíc/měsíc v zatepleném paneláku a zhruba 20 000 radnice ročně vrací, tak počítej. 😉

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Tipování a dohady nemají žádný smysl. Požadujte údaje, jak k té sumě přišli.
Jen hodně hrubým odhadem je to nějakých 250 m2/měsíc a to je v zimě reálné.
Doplňuji:
m3

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
brillant

Zdá se mi to hodně, ale je to málo informací, aby se to dalo odhadnout.
http://www.ce­nyenergie.cz/plyn/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pl4toon

Zdá se mi to opravdu hodně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Myslím, že to je málo. Když máš na nadstardní velikost bytu, tak si to plať. Sociálně spravedlivé by ovšem bylo vzít si do bezplatného podnájmu alespoň dva bezdomovce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Zuzulína

problém byl, že jsme v baráku o šesti bytech byly jen dva obydlené. Zrovna já a ségra v druhém jsme tam zůstaly a máme dojem, jestli nás nenechal zaplatit i to, co se protopilo v prázdných bytech..jenže jak se domáhat pravdy, když mi přišlo jen sprosté vyúčtovaní od nějaké realitky..

před 3987 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

To je ovšem otázka, jestli se v těch prázdných bytech topí. Já bych si tipnul, že ne (maximálně na nezámrz) a pak je vytápíte vy, protože za každou obvodovou zdí svého bytu máte prostor o téměř venkovní teplotě, nejen za zdmi, tvořícími venkovní zdi domu. Mezibytové zdi určitě nejsou nijak tepelně izolovány. Tím, že v okolních bytech je zima, je na zdech tepelný spád a teplo tam uniká.

před 3985 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek