Ahojky, dnes mi přišlo vyúčtování plynu. Mám jen otázečku, jestli je ok zaplatit za 72m2 velký byt 13000Kč za vytápění p

Ahojky, dnes mi přišlo vyúčtování plynu. Mám jen otázečku, jestli je ok zaplatit za 72m2 velký byt 13000Kč za vytápění plynem po dobu 4 měsíců. Měřáky v bytech nemáme. Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Sice plyn na vytápění nemám, ale pokud to budu brát za otop i se sporákem, je to za 4 měsíce moc.
Názor
Doplňuji:
V Brně se platí v městských částech včetně internetu+TV (cca 800) za vodu, elektřinu (750), otop, služby, (výtah ap.) ve 3+1 pro dvě osoby přes 8 tisíc/měsíc v zatepleném paneláku a zhruba 20 000 radnice ročně vrací, tak počítej. ;-)

Další odpovědi:

Zlatý

Tipování a dohady nemají žádný smysl. Požadujte údaje, jak k té sumě přišli.
Jen hodně hrubým odhadem je to nějakých 250 m2/měsíc a to je v zimě reálné.
Doplňuji:
m3

Stříbrný

Zdá se mi to hodně, ale je to málo informací, aby se to dalo odhadnout.
http://www.cenyenergie.cz/…

Bronzový

Zdá se mi to opravdu hodně.

Myslím, že to je málo. Když máš na nadstardní velikost bytu, tak si to plať. Sociálně spravedlivé by ovšem bylo vzít si do bezplatného podnájmu alespoň dva bezdomovce.

Diskuze k otázce

Zuzulína

problém byl, že jsme v baráku o šesti bytech byly jen dva obydlené. Zrovna já a ségra v druhém jsme tam zůstaly a máme dojem, jestli nás nenechal zaplatit i to, co se protopilo v prázdných bytech..jenže jak se domáhat pravdy, když mi přišlo jen sprosté vyúčtovaní od nějaké realitky..

Stříbrný

cochee

To je ovšem otázka, jestli se v těch prázdných bytech topí. Já bych si tipnul, že ne (maximálně na nezámrz) a pak je vytápíte vy, protože za každou obvodovou zdí svého bytu máte prostor o téměř venkovní teplotě, nejen za zdmi, tvořícími venkovní zdi domu. Mezibytové zdi určitě nejsou nijak tepelně izolovány. Tím, že v okolních bytech je zima, je na zdech tepelný spád a teplo tam uniká.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.