veruberu

Jaký názor máte na doplňky stravy? Užívat nebo ne?

o doplňcích stravy totiž často diskutujeme v rodině i s přáteli. jsem jejich zastánce, protože v nich vidím smysl, spousta lidí mě ale odrazuje, že prý jsou doplňky neúčinné. Jak to vidíte vy? užíváte nějaké? jaké? dáváte je třeba vašim dětem?

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak ať mi řeknou co třeba nahradí Gerladrink na který nedám dopustit.
Je to již 8 let co jsem měl jít na operaci s ramenem. Díky Geladrinku jsem nešel.
Osobně beru ještě vitamín E, D !!,a betakaroten ,gingio a lecitin.
Ani jedno určitě škodlivé není.

Další odpovědi
petra15

Kazdy vstrebava vitaminy jinak–a to prirodni-vzdycky jeste trochu lepe, nez synteticke, tak to nekdy nema asi vubec cenu je brat-jindy ale ano…Je to i tak, ze urcita strava blokuje–s tim je treba se zabyvat. Je to zname o zelezu---date-li si k masu(obsahuje hodne zeleza) colu (a ta obsahuje fosfat) , tak je vstrebavani blokovano.

Funna

neberu je, ani nedávám dětem, protože mi to připadá jako vyhazování peněz, protože vše co obsahují, se dá obvykle získat z normální stravy…ale ono spolknout pilulku je jednosužší, že? .-)…a navíc vůbec nejsem přesvědcěna o jejich účinnosti a mám toto potvrzeno i od lidí, co je brali…

bolak

když máš všeho dost tak není potřeba kupovat doplněk, když tělo nefunguje tak jak by mělo, tak potom ber, ale jinak to je spíš k neužitku než naopak..
Doplňuji:
Představ si co se může stát, začne ti odumírat nějakej orgán v těle, bude to bez bolestivejch příznaků, a ačkoliv by se za normální situace objevil v krvi nedostatek určitýho vitamínu nebo minerálu, tak protože bereš doplňky kterýma si tenhle nedostatek kompenzuješ, se to klidně může poznat až ve chvíli kdy už tě budou moct akorát tak přikrejt prostěradlem.

briketka10

nemohu jíst pečivo ani moc zeleninu,
proto nedám na doplňky dopustit 😁
užívám pravidelně B komplex, dále
Pangamin Dražé :
http://pangamin­.cz/page/draze­.php
dále Biosil Plus :
http://www.le­karna.cz/biosil-plus-tbl-60/

Doplňuji:
ještě po operaci kolene jsem
využívala 2 bal.tohoto přípravku :
http://www.ma­ll.cz/klouby-kosti/greenswan­pharmaceu-condro-forte-tbl-12060-akce-2013?gclid=CL­WOkay6ir0CFYM­Swwod2zYAEg

marci1

Zdravý člověk nemusí doplňky stravy užívat, pokud jí stravu rozmanitou, zdravou a se všemi minerálními látkami a vitamíny, které tělo potřebuje. Já si doplňuji stravu jen Magneziem. To je dost důležitý prvek pro fungování lidského těla. 🙂

Jakub Tlapal

Já je užívám, ale nepřeháním to s nimi. Přes zimu jenom vitamín D, který mně a dětem kape manželka a já pak ještě užívám Krupa Kratom , abych se zbavil stresu a byl jsem uvolněnější. Mám náročnou práci a i když se snažím na práci doma nemyslet, tak mi to nešlo.

veruberu

jenže jak třeba poznat, že je příjem ze stravy dostatečný? já si právě myslím, že v tom doplňky smysl mají. neříkám, že je pojídáme doma na tuny, to ne…ale snažím se koukat, co obsahují a v čem to může pomoci. já používám Rakytníkový olej tento http://www.no­ventis.cz/rakyt­nikovy-olej-vitamin-d a opravdu si myslím, že pomáhá. zároveň ale jím i hodně ovoce, zeleniny a hýbu se, ale prostě chci mít jistotu…