nat996

Vysvetli mi nekdo, prosim, co presne znamena bila mafie?

Dekuji!

Nejlepší odpověď
dejavu

většinou se tak hovoří o doktorech

Další odpovědi
annas

S teorií o bílé mafii přišly v září 2012 Lidové noviny krátce poté, co šestice poslanců za ODS ve sněmovně odmítla podpořit vládní balíček obsahující zvyšování DPH.

Jmenovaní patřili do oblasti zdravotnictví. Tehdejší ministr podal trestní oznámení na předraženou zakázku IZIP, na níž se podíleli jmenovaní. Došlo k rozporům ve vládě, vydírání atd., jak je možno přečíst atd.

Protože zdravotníci nosí bílé pláště, od tohoto „podrazu“ zástupců zdravotnictví ve vládě se pojem „bílá mafie“ rozšířil na zdravotníky.

Ale užívá se i v oblasti sociálních služeb

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/statni-rozpocet/243026-penzijni-reforma-dph-klaus-vlada-a-bili-srsni-co-si-o-tom-myslite

zjentek

to jsou lékaři, ale v Čechách ten pojem používá Miloš Zeman ve spojení s „běžnými“ občany, kteří „vykořisťují“ cikány.

lexx

sakra, že by prodavač hamburgerů v bufetu, pekař nebo bába uklízečka ? též nosí (občas) bílý plášť pokud je to atribut měřítko