leguan

ahoj všem jak mám postupovat když jsem v podnájmu a mám byt samou plíseň.Mám dál platit nájem nebo co mám dělat?

Nejlepší odpověď
hanulka11

V první řadě bych kontaktovala majitele bytu, aby se přišel na stav bytu podívat.Je potřeba vědět v jakém stavu vám byt pronajal.Od toho se bude odvíjet- zda byt on uvede do stavu vhodného k bydlení , nebo jste si to zavinil sám .Pokud se plíseň objevila až po dobu vašeho bydlení ,zřejmě špatně větráte. Bude dobré zdi očistit a buď sanovat, nebo existuje savo proti plísni a tím se dá zeď ošetřit před malováním. Nevíme v jakém je to rozsahu a kde se plíseň tvoří.
To je můj názor a tak bych to řešila já.

Pochybuji, že jste si pronajal plesnivý byt.

Další odpovědi
cukrar

Jednoznačně musíte platit nájem.
Bude nutné zjistit, proč je plíseň.Ve většině případech je to vinou stavby. Musíte měřit teplotu a vlhkost. Jednat s majitelem o snížení nájmu.
Pokud položí dotaz majitel vím jak obvinit Vás, že je to vaše vina. Pokud mě požádá nájemník vím jak dokázat majiteli že je to jeho chyba.
Sdělit že musíte větrat bez dalších informací je špatná rada.
Odborně bych sdělil, že povrchová teplota je menší nežli hodnota rosného dobu a proto stavba vlhne a plesniví.