Pokročilý

Ahoj včera mi byla odcitizená taška s nakupem i peněženku,kde sem měla všechný dokumennty i karty,policie na to

nereaguje,nemam nic ani občanku poradte

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Policie nereaguje na fakt, že došlo ke krádeži. Policie reaguje na oznámení o tom, že došlo ke krádeži. Není zřejmé, jak jste policii kontaktovala. Nejlépe to jde tak, že tam zajdete osobně, volání na 158 je vhodné spíše v případech, kdy potřebujete urgentní pomoc nebo víte o horké stopě vedoucí k pachateli. Voláte-li oznámení o krádeži kabelky na 158, může se stát, že vám řeknou, abyste se někam dostavila k sepsání protokolu. Tím se dostává míč na vaši stranu.
Ovšem v závislosti na okolnostech bývá u tohoto typu krádeží často předem zřejmé, že policie nic nezjistí. Nikdo nikoho neviděl, neví se pořádně, kde se to stalo, nejsou svědci, stopy atd. Policie s křišťálovou koulí nepracuje.
Pak ani nebývá důvod, proč si kazit půl dne sepisováním oznámení na policejním oddělení.
Důležité je zablokovat karty a to zejména pokud na nich něco je a úplně nejvíc moc je to naléhavé, pokud máme někde u nich poznačený PIN.
Chybějící občanka se nahlásí na radnici. Další dokumenty u toho, kdo je vydal.

Další odpovědi:

Zlatý

Nějak nerozumím tomu že policie nereaguje.To Vás vyhodili ze služebny kde jste byla nahlásit odcizení dokladů?Nahlášení odcizení dokladů je důležitá věc která může zamezit jejich zneužití.Předejdete tak velkým nepříjemnostem.Pokud se s Vámi policajti odmítají bavit,vše nahlašte na 158 kde je hovor nahráván a tam Vám snad pomůžou.

Bronzový

Šmoulinko-jak policie nereaguje?Byla jste na místním oddělení osobně nebo na tel na 158?
Vaší povinností he nahlásit krádež a nejlepší je na služebně neboť MUSÍ sepsat protokol o odcizení ..... Pkd se necháte odbýt a půjdete jen na úřad-můžete zaplatit (na úřadu)pokutu za ztrátu dokladů!!! a navíc ještě v budoucnu plati půjčky za někoho kdo zneužije Vaše doklady-ochrano je právě protokol od PČR!! Takže na nic nečekejte a IHNED na odděleni a trvat na zápisu-nebudou-li chtít konat dle svých povinností pohrozit inspekci a pořídit záznam (diktafon,mobil ...).Další jak píše Klumprt-případná blokace platebních,úvěrových ...karet!!!!

Zlatý

občanství bez občanky se špatně prokazuje, proto seš dočasně odcitizená ..musíš to hlásit!

Znám jednoho,co je bez občanky rok a nijak ho to nevzrušuje(asocial).Vše nahlásit,zablokovat (čím dřív tím líp) a vyžádat si náhradní "rychloobčanku"(provizorní na měsíc s fotkou),než ti vystaví novou,vím není to příjemné,taky se mi to stalo už 2x,hnus.
Doplňuji:
Policie to ještě obrátila proti mě a pak mi volali,že to našli,ale už jsem byl zase "na koni",musíš obejít banky a vše kolem toho.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 415
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 109
Zlatý led 109

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.