smoulinkaq

Ahoj v ponděli se mam dostavit na finančni uřad bude se řešit dan z nemovitých věcych co to je? mam si vzit penize?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Patrně nebylo podáno přiznání k této dani, nebo bylo podáno špatně. Předpokládám, že jsi nabyla v poslední době (roce) nějakou nemovitost. Pokud nebylo přiznání podáno vůbec, vzal bych si tu kupní nebo darovací smlouvu.
Doplňuji:
nemovitost: byt, dům, pozemek, garáž …

Další odpovědi
anonym

Nemovitost, nedá se odnést, byt, barák, garáž, parcela.
Movité věci – šperk, prsten, obraz apod.
V dopise od FÚ je jistě napsáno co si vzít sebou za doklady a papíry k vlastnictví nemovitosti, kupní smlouva, darovací aj.

badisko

K cemu hotovost …?…Neni lepsi slozenka ci prevod..?

dudu

Před několika léty jsem prodal z dědictví po rodičích les. Upravil daňové přiznání a řádně zaplatil daň z příjmů. Poté jsem byl berňákem vyzván, abych prokázal způsob nabytí lesa, což jsem doložil zápisem o pozůstalostním řízení. Asi mě FÚ podezíral, že jsem neoprávněně začal obchodovat s lesními parcelami.
Doplňuji:
Slováci mají pro nemovitost jednoznačný výraz – „nehnuteľnosť“,