Illines

Ahoj,uz jste meli tu cest,ze na UP zamestnali sedesatileteho/tou bez problemu v pohode?

Ja tedy ne, uz od padesatky,natoz v 60ti?Diky

Nejlepší odpověď
anonym

Ne, nikdy UP nic nezajistil, vždy si tito lidé nakonec našli něco sami. Chodíbal tam reemigrant ze Švédska (kde je už dávno odchod do důchodu v 65 letech), konstatoval, že zdejší avrze vůči věku je nebývalá a nemající obdobu v EU. Nakonec nalezl uplatnění u švédské firmy v ČR výhradně díky své znalosti švédštiny, sám přiznal, že jinak by si ani neškrtl, leda na podřadné, nedůstojné a krátkodobé brigády.

Téma se zde již řešilo několikrát, viz odkazy:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/v-dotazniku-pro-uchazece-o-praci-hned-po-jmenu-je-povinna-kolonka-vek-lze-to-povazovat-za-diskriminacni-otazku
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-mi-50-a-jsem-bez-prace-hlavne-marne-hledam-vsude-mi-pisou-ze-kriteria-proste-jsem-stara-mam-3-deti-nemohla-bych-jit
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jsem-na-up-a-je-mi-50-rikali-mi-ze-mam-pri-hledani-prace-rikat-ze-jsem-dotovana-nevite-jak-to-funguje-kolik-je-ta-dotace
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-si-ze-jsou-u-nas-seniori-diskriminovani-z-duvodu-veku
Doplňuji:
Oprava – „chodíval“.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/trocha-nostalgie-co-nejvic-postradaji-pametnici-jak-jste-na-tom-vy-vybavi-se-vam-jeste-něco

Další odpovědi
anonym

Možná by bylo dobré, kdyby Dr.Axl naznačil, v jakém směru vzdělání byl ten reemigrant. Moje zkušenost je, že v technickém směru je vynikající přijmout člověka, který má nejen zkušenosti, ale i kontaky.

zzzzz

Vepište odpověď…ÚP nesežene práci ani třicetiletým. Je to naprosto nesmyslný požírač státních peněz, dělají za něj práci agentury práce, a ty jsou pak placeny z vašeho příjmu i když, se oficiálně tvrdí, že to tak není.

Illines

Dobry vecer Dr.Axl,jen tak jsem polozila otazku,mozna jinak nez jste mi je ukazal,ale je to jen proto,ze tu kde se nachazim UK je to normalni,ze 50,60 i vice najde praci pres UP.Proc to nejde v Cesku?

anonym

Ještě 1 překlep – „averze“.
Británie byla první, která už po válce využívala zkušeností seniorů při managerských kurzech dovedností založením Age Contract, jež mělo od prvopočátku státní podporu. V ČR se tímto inspirovalo občanské sdružení Veselý senior při MČ Prahy 2 s obdobou pod názvem Burza vzájemné pomoci, vyhledávající uplatnění právě pro aktivní a zkušené seniory. Bohužel ohlas příliš sporadický.
Sociologové jako jeden ze syndromů ageismu v ČR, označují vysoký podíl dnešního „Kindermanage­mentu“, jenž vyrůstal v neúplných rodinách, chyběl jim model klasické vícegenerační rodiny a v neposlední řadě i mužského vzoru.
Výsledek je, že naprosto neumějí komunikovat se starší generací, nerozumějí jí a podléhají plochým klišé o důchodcích vyžírkách státního rozpočtu, horlivých zákazníků slevových akcí v hypermarketech a počítačově negramotných mrzoutských rozumbradů.
Samozřejmě, vše je holý nesmysl, ale plno firem má natolik nekvalifikované vedení a oddělení human Resources, kde by je kvalifikovanější senioři museli teprve poučovat o základech a principech jejich pracovních náplní.
Kromě toho ÚP už dávno rezignovaly, o problému vědí, ale prý nemohou nijak postihovat firmy, které si vždy najdou nějakou výmluvu či právní kličku. Prostě je celkově negativní atmosféra, které se jen obtížně čelí.
Třeba v SRN naopak seniory oceňují, protože v rizikových firemních situacích díky svému nadhledu a rutině dokáží nalézt rychle optimální postupy, jež nemusejí být zrovna podle školních příruček.

dudu

Pane kolego podepisuji každé Vaše slovo. Bohužel u nás zatím nevítězí nejen pravda, ale ani zdravý rozum!

anonym

Všechna má slova jsou podložena trpkou osobní zkušeností a objektivními poznatky z praxe a ze života..
Proto nereaguji na kecací pseudoúvahy a laické hypotézy, ale na věcné otázky, kde prezentuji jasná fakta, jež dokáži doložit.

anonym

Dr., prominte .. ( nechci byt na Vas porad zla ) , ale v odpovedi pisete i o : podradnych a nedustojnych brigadach …
ja bych Vas poprosila, jaka prace ( pro Vas ) je nejaka pro Vas podradna , nedustojna …

dale pisete , ze nereaguete na kecaci pseudouvahy a laicke hypotezy a ja Vas pritom u nich v diskuzich vidim skoro obden … :) …
( vyhledavat ale nebudu , to si hledejte kdyztak sam ) …

me ale nejvice zajimaji ty podradne prace …
od malicka jsem klukum rikala, ze neexistuje zadna podradna prace …
a ted se dozvidam ze ano ..
a ne odkazy prosim .. :)

nemuzu se tedy jako pan dudu pod Vas podepsat … hajzlbaba -iv-

anonym

Sorry, asi jsi špatně četla, v textu je citace pracovníka s letitým pobytem ve Švédsku, netýkalo se mé osoby.
Fakt, že senioři jsou nuceni akceptovat i brigády hluboko pod jejich kvalifikací, veřejně uvádějí jak personální agentury, tak audity Evropských fondů pro zvýšení zaměstnatelnosti. Časté zmínky jsou i v médiích, kdo zažil, chápe, ostatní možná jen znevažují nebo kritizují, ale dudu asi také ví své.

anonym

Sorry, ja myslela, ze kdyz uvadite neci " priklad „, ze se s nim zaroven i ztotoznujete .. ! :)
… ja to tu uz psala ( mozna si vzpominate ) .., nekdy pred rokem, ze ja vim, ze ve Francii jsou na cekaci listine vysokoskolaci, kteri cekaji " na prilezitost " , aby mohli treba uklizet kolem Eifelovky .., vim o tom " problemu “.

  • iv-

Illines

Nekvalifikovane oddeleni-rozumim tomu,kozel dela zahradnika,bo­huzel.Jsem veterinarka a umim to posoudit,proto jsem se preklasifikovala na kucharku,asi tak nejak.