smoulinkaq

Ahoj tata ma dluh na chalupě když přidu mohu mi vzat také věcy nebo jen mamě která snim žilá?

ja sem od nich postižená dcera
Doplňuji:
kdýž přijdou exekutoři

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud prokážeš, že jsou to tvé věci, pak ti je exekutoži zabavit nemohou.

Další odpovědi
mosoj

Seberou na co přijdou. Teprve potom se můžeš něčeho dovolávat. Pokud nemáš od věcí paragony, budeš těžko dokazovat že to je tvoje.

Stingo

Exekutoři se neptaj, co komu patří, vezmou všechno, co se na dané adrese nachází.
Doplňuji:
Ale mowla ma asi pravdu s tím prokazovanim. Třeba invalidní vozík patří prokazatelně postiženému a ne dlužníkovi. Ale jak prokázat jiné věci, to nevím…

anonym

mosoj, kolikrát nestačí ani faktury apod. Pak nezbývá než co nejdříve podat u soudu návrh na vyloučení věci – vylučovací žaloba. Tuším do 30 dnů.

Zdroj: http://www.ek­cr.cz/1/exeku­tori-radi/870-36-navrh-na-vyskrtnuti-veci-ze-soupisu-a-vylucovaci-zaloba?w=

zzzzz

Záleží kdo je vlastníkem chalupy, pokud alespoň částečně otec, exekutor půjde pravděpodobně nejspíš po ní, ale to mu nebrání zabavit i movité věci.

Zabaví vše (polepí) je nutné neprodleně podat k soudu návrh na vyloučení. Tento návrh podává žalobce na své náklady a na exekutorovi se nemůže domáhat náhrady, ani v případě, že spor vyhraje.