Illines

Ahoj,tak me napadlo?

Pamatuji,ze byvali cistici bot na ulicich.Zda by si v dnesni dobe privydelal a nebo by byl pro srandu?A jestli,jes­te vubec nekde existuji?Diky

Nejlepší odpověď
anonym

Illines, každou chvíli se tu děti ptají na možnost přivýdělku. Tohle by podle mne byla správná činnost pro nezletilce. Není to přece o nic horší, než umývat okna aut na čerpacích stanicích. Dokonce bych kvůli tomu byla ochotná zatlačit na svého poslance, aby se něco takového dalo prosadit zákonem. Je-li zde skupina mládeže, která by si chtěla poctivě přivydělat, tak by se jí k tomu měly poskytnout podmínky. A proč by v tom případě nemělo jít navrhnout druhy činností, které by mohla vykonávat mládež? U nás jsem se s čističem bot nesetkala, v Africe ano. Tam když člověk nebyl ve střehu, tak měl třeba třikrát za sebou během půlhodiny „umyté“ přední sklo. A boty jsem měla vyčištěné, ačkoliv jsem na nohou měla páskované sandály.
Nemyslím si, že lidé by takovou činnost nezaplatili. Rozhodně by mi bylo milejší přispět dvacetikorunou čističi bot s tím, že boty vyčistit nechci, než ji dát „somrákovi“, který jenom žebrá.
Pro srandu jsou naopak ti, kterým by tohle bylo „pro srandu“.

Další odpovědi
Bedy

Určitě v asijských zemích existují. Myslím si, že i tady by si někdo dokázal přivydělat čištěním bot. Stačí najít dobré místo.

LejdyTerr

No, dneska jsou dvě skupiny lidí – ti co peníze nemají a ti, co je mají, ale nedají..... Takže podle mě by se neuživil. Jestli existují, to nevím, viděla jsem je jen ve filmu:)

Drap

V našich krajích jich nikdy nebývalo mnoho. Ve světě stále existují. Vím, že byl jeden v praze, který i slušně vydělával, bohužel nevín, jestli to ještě dělá. Spoustu čističů ale již nahradily automaty v různých hotelích a podobně.

terry

Vzpomněla jsem si na toho z Básníků (myslím, že byl tam), jak plánoval vydělat první milion. Hrál ho Táborský?