jaknato

Ahoj,prosím,vys­větlí mně někdo, kdy při pájení použít pájecí vodu, kdy pájecí olej a kdy pastu?

Na čem záleží při rozhodování co použít-na druhu pájky, jejím výkonu, prostoru pro pájené místo nebo na materiálech spojených pájením? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Jakub

Rozhodující je pájený materiál. Pro každý pájený materiál je jiná pájecí voda, pasta, kalafuna. O oleji jsem neslyšel.
Na měď a slitiny stačí kalafuna, na poniklované součástky pájecí voda, na ocel borax. Určitě jsou přípravky i na hliník, ale nemám zkušenosti.