Klacek

Ahoj..prosím poraďte mi jak mám pořádně sbalit koni/poníkovi hlavu a vím že ho mám ohýbat ale není ještě nějaká rada?

nejsem začátečník ale mám co zdokonalovat a potřebuji to nutně vědět;)

Nejlepší odpověď
anonym

Když nejsi začátečník, tak ti musí být jasné, že ti základy přiježdění koníka těžko někdo vysvětlí písemně na dálku. Stručně lze napsat, že pomůckami rovnováhou, sedem a holeněmi, které jdou „odzadu“. Dobrá práce se zádí, hřbetem a krkem koníka, opora v otěžích -ne tahání za otěže! Pracovat se musí na kruzích nebo rozích jízdárny kde koník v oblouku bude hledat rovnováhu v otěži. S poníkem je to malinko těžší, nemá tak dlouhý krk jako kůň normálního vzrůstu a má i jiné- drobnější, někdy poněkud nepravidelné chody. Předpokládám, že si koníka trénuješ sama, jinak by ses neptala tady. To není jednoduché- zkus si najít někoho ve svém okolí , kdo ti bude schopen poradit na místě. Rovnou ale nečekej, že poník bude mít dispozice k nějaké drezuře. Zkus se také zeptat na www.distanc.cz. všechno kolem koní tam najdeš.

anonym

Poslal jsem odkaz pro erudovanou Bohemicu, vyčkej času.