ReHu

Ahoj, prosím, jak byste taktně naznačili ženě, cca 45 let, že má moc vysoké sebevědomí?

Vím, že to je relativní, ale pokud každý den, i vícekrát, slyším, jak jí to sluší či že jí to slušelo apod., začínámm si to myslet. A už to není pouze můj názor, tak na něm asi něco pravdy bude.
Za rady díky.
Doplňuji:

nabubindes – naprosto nechápu, proč mě nazýváš volem a proč píšeš, že to je o lásce??? Netuším, jak jsi přišel na to, že spolu žijeme???

Pro ostatní – díky za názory. Jedná se o pracovní kolegyni, nejsme zaměstnanci, obě externě spolupracujeme, nicméně když slyšíme pět samochválu několikrát denně……vzhledem k tomu, že je mezi námi jediná, která o sobě takto často hovoří, o něčem to svědčí.

geOrge – shazovat ji nikdo nechce – o tom řeč ani nabyla a nevím, jak jsi na to přišel?? Pokud se dělají věci (různé) s taktem, jak jsem psala, přece to není o shazování ale o jemném naznačení, aby si dotyčný uvědomil. Taktním nemyslím fórky ani urážky,( z toho jsme již dávno vyrostli!! ), ani nemíníme cíleně shazovat prožitek ze života, ten je přece také jinde, než v pouhé opakované sebechvále. I když …..když tak uvažuji, pro někoho to je možná už to jediné, ale to se zde může posoudit jen velmi těžko, ne? Netuším, proč píšeš o závisti? To jsou přece trochu rozdílné povahové vlastnosti? Ty asi moc sangvinik nejsi, co??

Člověk píše, že nezná ženu, která by nebyla namyšlená, Georgie pro změnu, že ženám sebevědomí takřka bez vyjímky chybí .- z toho usuzuji, že co člověk, to názor.
Možná si tím cosi vynahrazuje, jak píše BENYTA. My se jí sice snažíme pomáhat, ale říká se, všeho s mírou……. Zkoušeli jsme ji chválit. Různí lidé – různě. To abyste mi tu nepsali, že nevhodně.

Ono nás to ani tak neštve, jak píše BENYTA, jako je nám to nepříjemné stále poslouchat. Snad víte rozdíl, mezi naštváním a nepříjemným.

Takže ještě jednou za názory díky.

Nejlepší odpověď
anonym

45 leté ženě sebevědomí takřka bez výjimky chybí, ono často chybí už 35 leté … jsi si naprosto jistý, že ji ho chceš začít shazovat ? ono je to totiž jen taková cesta jedním směrem, nakonec tě možná až překvapí jak snadno se ti to podařilo a zpátky do toho kopce to jde už mnohem hůř, se stejnými lidmi… není v tom jen obyčejná závist? protože kdo by jinak mohl mít potřebu shazovat druhým sebevědomí, to nechápu

je úplně jedno jak taktně na to půjdeš výsledek bude stejný protože si nevyslovené prostě časem doplní sama, každý člověk si vnější podněty rozvíjí … ztráta sebedůvěry je tedy vnitřní sebedestrukcni mechanismus, který po nějakém tom taktním nakopávání (fórky, narážky) funguje i bez vnější pomoci. Nemůžeš upravit aktuální míru můžeš jen zrychlit nebo zpomalit pád. postupem času se změní úhel pohledu na totéž of optimisticky romantického k pesimisticky realistickému … ale žádná velká pozitiva v tom určitě nejsou, a s trochou nadsázky by se to dalo označit jako předčasný odchod do důchodu, proč o to usilovat?

žijeme jen jednou, tedy pokud nevěříte těm řečem o převtělování a odměně za skromnost a podřízenost v životě po životě ;) Ehm … cíleně shazovat prožitek ze života je hnus, velebnosti. Co takhle zkusit opačný přístup?

Další odpovědi
kropitko

Já bych to ReHu nechala být,věřím,že vám to není příjemné,ale takové ženy jsou a budou(ne všechny). Já třeba neumím komplimenty přijímat,když mi někdo řekne,že mi to sluší,tak nikdy nevím jak to doopravdy myslí. S případem,který tady popisujete,jsem se už za svůj život také setkala,ale nechala jsem to být a vduchu si myslela svoje. Jak píši komplimenty nemám ráda a neumím je ani skládat. Mám tím namysli ty falešné. Pokud člověk nevypadá dobře,tak mu nedokáži říct,že mu to sluší,takže moje rada zní,pokud máte pocit,že to přehání,tak jí to prostě řekněte.Bez servítků,prostě tak jak to cítíte.

A nebo jestli na to máte,tak začěte dělat to samé.

Zdroj: život a život

quentos

nic ve zlém, jen bych se ironicky zakřenil a ucedil cosi jako „… no, na svůj věk nevypadáš nejhůř“ ;{)> Jestli jí to nedojde, pak jí už není pomoci ;{))>

BENYTA

Věřím,že tě to musí,i tvé kolegy štvát,to pořád poslouchat,řešení bych věděla.
Tuto situaci můžu dokonale posoudit,aniž tu paní znám,mě je 43 let.
Rozhodně musím upozornit,že to vidíš jinak,ona nemá vysoké sebevědomí,naopak sakra nízké,protože si ho musí těmi komentáři o své „dokonalé kráse“ právě zvedat.A aby to slyšelo co nejvíc lidí,tak to i opakuje,potřebuje ujištovat.
Tak myslím,že by jste mohla vyzkoušet jí „předběhnout“,pochvá­lit jí vzhled,než o tom začne sama.Samozřejmě co nejpřirozeněji,po­kud v tom ucítí křeč,jen jí odrovnáte,když se bude cítit dobře,že se líbí,určitě už jí nenapadne to sama vyzdvihovat.
A nakonec,když se to nepovede,nikomu to neublíží.Pokud tedy dotyčná nenosí minisukně s tlustýma nohama,nebo dekolty samou vrásku,to jste nezmínila,pak už bych na to šla jinak.Tak,když doplníte otázku…
Doplňuji:
Re-Hu,až to probereš s těmi zúčastněnými,napiš nám,jestli jste z těch rad něco použili a jestli se něco změnilo,at k lepšímu,či horšímu.
Tento „problém“ mě velmi zajímá,nejen proto,že už jsem taky ve věku té dotyčné,chtěla jsem napsat,taky už tak stará,nějak mi to nešlo…

nabubindes

ooo… člověče, je víc než jeden způsob jak příteli, kamarádovi, manželce, manželovi, dát na jevo, že víte o tom, že žijete spolu dohromady, třeba by ráda slyšela že ji máš rád…?!! věk s tím nemá nic společného! to je o lásce! vole!

dagry

ReHu úplně s tebou souhlasím. I jám mám v práci kolem sebe pár takových „krasavic“, ale nejhorší je, že v hlavě mají „vykrákáno“. Takže tato kombinace je úplně smrtelná. Obličej jak nacucanou houbu, očička buď zmalované nebo jenom škvírečky, ale taky si dotyčná myslí, že vypadá o 20 let mladší. Bohužel, tady asi nic nezmůžeš. Nauč se tzv. „zavřít uši“ a nech ji při její dokonalosti. Ostatně normální člověk si úsudek o ní určitě udělá sám. Pevné nervy !! Zajdi s pesanama do přírody a nech blbku blbkou.
A m.j. ta tvoje kolegyně nemá malé sebevědomí jak píše Benyta… ona je jednoduše „trošku inší“. Nech ji při tom, ať si to holka užije.

Bumbes

Asi pomůže jedině taktně narafičené zrcadlo a brýle…
V případě potřeby si půjčit nějaké šikovné z bludiště na Petříně.
Doplňuji:
Milý Rynku, moje polovička už má doknce několik let po 45, ale nikdy jsme nepotřebovali pokrytecké berličky. Vždy jsme si vzájemně dokázali říct pravdu do očí. I když to v ten moment někdy zabolí, tak posléze je člověk rád, že ví na čem je bez nějaké přetvářky a dokonce si váží toho druhého, že ho bere i s jeho chybami a nedostatky.

rynek878

Tak ,už jsem byl skoro 100% přesvědčený,že už mne tu nemůže vůbec nic překvapit,ale ono jo !!!
To co jsem si zde přečetl od uživatelů mužského pohlaví,to jsou tedy „literární dílka“,tak jak mají být,musel jsem si je přečíst snad třikrát abych vůbec uvěřil,že je to pravda,no to se Vám pánové tedy povedlo,všechna čest.Pevně doufám,že ty největší skvosty máte schované doma.Pa,pa,rynek.

člověk

neznám ženu,která by nebyla namyšlená,neboli neměla vysoké sebevědomí
JSOU JEŠITNĚJŠÍ NEŽ MUŽI
je to ale výchovou,každé holčičce se říká,jak je užasná a nejlepší,
tak to nechte tak a bavte se tím,protože jakákoliv kritika,by byla brána jako urážka,
A POZOR V USA BY JSTE ZA NĚCO PODOBNÉHO MOHL BÝT ŽALOVÁN

ReHu

nabubindes – kdybys četl pozorněji, ne pouze to, co se ti hodí, nepsal bys o mně jako o muži.

Cituji : obě externě spolupracujeme

Tvá odpověď vyzněla, jako bychom byly pár, ale vzhledem k tomu, že tomu tak není, tvou odpověď dost dobře nechápu.

kropitko

ReHu,já osobně si myslím,že hulváti tohoto typu,by si měli léčit svoje mindráky někde jinde. Jsem tu už dost dlouho,chodím sem téměř pravidelně,ale co se děje v poslední době nemá obdoby. Mě jeden nejmenovaný uživatel nazývá pizdou,jindy mi zase doporučuje ať si strčím palec do zadnice apod.,teď nabubindes Vás nazve volem. Jediné čím se dá omluvit jeho chování je to,že tu není tak dlouho,aby věděl,že jste žena,ale i tak porušuje kodex pokud někoho nazve volem. Na druhou stranu,pokud si tu přečetl na „odpovědích“ pár příspěvků,kde se uživatelé častují nevhodnými výrazy,tak třeba dospěl k závěru,že takhle to má být. O jeho vychovanosti však nebudu polemizovat.

kropitko

Nemluvě o tom tykání,myslím,že jste spolu nic nepásli,aby jste ReHu tykal.

nabubindes

velmi se Ti omlouvám za to co jsem napsal! že jsi vůl, za tím si zatím stojím. jinak by jsi nepsal takové hovadiny! napadlo mně že budeš asi „přecitlivělý“ jinak by sis takových věcí nevšímal. nejsi 4%?

kropitko

No tak to vidíte a já do teď žila s tím,že Rehu je žena,že by byla 4%.....?????

kropitko

Nebo jste Rehu prodělala nějakou operaci.??? Nabubindes,Vy si ani pořádně nečtete,co tu lidé píšou. Zajímalo by mě,jestli nejste 4% Vy,jelikož pak si nedokážu vysvětlit,proč jste minule odpověděl na otázku ohledně děložního čípku. Jestli nebudete V.. Vy????

standa

nabubindes volem nenazval 100% vás (to by si jistě nedovolil), ale ČLOVĚKA, který si v tomto případě toto pojmenování určitě zasloužil…, což jsem já vyjádřil palcem pro nabubindese

kropitko

Stando,nevím koho nabubindes myslel/a tím volem,ale člověka asi ne,ten odpovídal až potom. Přeci nemohl/a vědět,co člověk odpoví.

standa

hmm, tak to jsem asi přestřelil ☹ možná jsem na človíčka nějak, nejspíš nespravedlivě, vysazenej

ReHu

Ani se ti, Stando, nedivím, človíček má své názory a mně také mnohdy překvapí.