Avatar uživatele
sederos

Ahoj přátelé potřebuji pomoci vyřešit jednu matematickou úlohu děkuji 5+8+7×0 – 12+(9+4)x2-(7+3)+1×2=? děkuji výsledek

Ahoj přátelé potřebuji pomoci vyřešit jednu matematickou úlohu děkuji 5+8+7×0 – 12+(9+4)x2-(7+3)+1×2=? děkuji výsledek vím, ale postup nevím.(výsledek má být 429) ..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4106 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
brillant

Vše je v učebnici popřípadě vysvětlí učitel, jsou to základní matematické operace, které se učí na základních školách. Ani uvedený výsledek není dobře.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Fyzik: to už jsme dva, co nám vychází 19. Jak už jsem psal před půlhodinou do diskuze, přišlo mi 429 jako blbost, jsem rád, že v tom nejsem sám…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Fyzik

Tohle není žádná věda, to patří do kategorie Základní škola a ještě k tomu 1. stupeň. Výsledek je 19.
Doplňuji:
Nedočetl jsem zadání, promiňte – podle mě se rozumně nejde dopočítat k číslu 429, ledaže by se třeba řeklo, že sčítání má přednost před násobením, nebo že se nejdřív všechna čísla sečtou a teprve potom vynásobí, nebo by se nějak podobně porušovaly základní algebraické operace. I tak mi přijde 429 moc.

Upravil/a: Fyzik

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Orange

Nejdřív závorky, potom násobení a doděláš zbytek. Kontrolu jednoduše v Googlu (jen vyměnit x za *). Kde je problém?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Matematik

5+8+0–12+26–10+2 = 19. Výsledek 429 z takto malých čísel je nemožný!!! 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tak, jak jsi ten výraz napsal, je výsledek 19 (souhlas s Fyzikem).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
quentos

429? To je nějaká blbost…
Nejprve mají přednost závorky, potom násobení/dělení a teprve pak sčítání/odčítání. Ale nevychází mi to.

před 4106 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek