Ahoj přátelé potřebuji pomoci vyřešit jednu matematickou úlohu děkuji 5+8+7x0 - 12+(9+4)x2-(7+3)+1x2=? děkuji výsledek

Ahoj přátelé potřebuji pomoci vyřešit jednu matematickou úlohu děkuji 5+8+7x0 - 12+(9+4)x2-(7+3)+1x2=? děkuji výsledek vím, ale postup nevím.(výsledek má být 429) ..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Vše je v učebnici popřípadě vysvětlí učitel, jsou to základní matematické operace, které se učí na základních školách. Ani uvedený výsledek není dobře.

Další odpovědi:

Zlatý

Fyzik: to už jsme dva, co nám vychází 19. Jak už jsem psal před půlhodinou do diskuze, přišlo mi 429 jako blbost, jsem rád, že v tom nejsem sám...

Bronzový

Tohle není žádná věda, to patří do kategorie Základní škola a ještě k tomu 1. stupeň. Výsledek je 19.
Doplňuji:
Nedočetl jsem zadání, promiňte - podle mě se rozumně nejde dopočítat k číslu 429, ledaže by se třeba řeklo, že sčítání má přednost před násobením, nebo že se nejdřív všechna čísla sečtou a teprve potom vynásobí, nebo by se nějak podobně porušovaly základní algebraické operace. I tak mi přijde 429 moc.

Bronzový

Nejdřív závorky, potom násobení a doděláš zbytek. Kontrolu jednoduše v Googlu (jen vyměnit x za *). Kde je problém?

5+8+0-12+26-10+2 = 19. Výsledek 429 z takto malých čísel je nemožný!!! :-D

Tak, jak jsi ten výraz napsal, je výsledek 19 (souhlas s Fyzikem).

Diskuze k otázce

Zlatý

quentos

429? To je nějaká blbost...
Nejprve mají přednost závorky, potom násobení/dělení a teprve pak sčítání/odčítání. Ale nevychází mi to.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2732
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 962
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 536
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 483

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.