Marsyas

Ahoj, potřebuju poradit jak správně rozříznout rybu jestli od ocasu k hlavě nebo od hlavy k ocasu?

Doplňuji:
Kablik: Klídek…

Nejlepší odpověď
BEAES

Určitě začněte od hlavy, chce to hlavně ostrý nůž. Dělali to v jednom dílu Na nože, mrkněte se na to na iprima.cz
Doplňuji:
V tom pořadu šlo o filetování, snad jsem poradila dobře, ale vím, že kdo to tam dělal od ocasu, tak dostal vynadáno!

Další odpovědi
ten který je

Od ocasu k hlavě.

Zdroj: Bývalý rybář

hanulka11

já nasadím nůž do řiti /rybě/ a jedu k hlavě a opatrně jen lehce pod kůží, ať neporaníte vnitřnosti

kablik

rozříznout? co to je za termín? to bys ji mohl taky přeříznout v půli, což je samozřejmě nesmysl, pokud ji chceš vykuchat tak od ocasu k hlavě,pokud ti jde o filetování tak od hlavy k ocasu, zařízneš kolmo za žábry a řežeš vodorovně po páteři a získáš krásný filetky, nechej to však na dospělý at se nepořežeš…

elektrikář

Ryba se kuchá od konce ocasu. Pokud jde o filetování to jde lepší také z této strany.Dostaneš se rovnou k páteři a pak maso vlastně sloupneš.

verka

Zkus v archivu Prima Tv najít pořad Na nože tam bylo jako soutěžní úkol. Někdo to dělal obráceně/tak asi správně od ocasu/ a Zdeněk se chytal za hlavu.