nikpal

Ahoj.Potřebuji poradit jak poznám opravdový, PLATNÝ průkaz původu psa biewera jork.teriéra.Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
anonym

S průkazem původu u biewra je to složitější.Jedná se o barvu,která je u jorkšírů nestardandní a uznávaná zatím pouze podmíněně,neboť vznikla nedávným přikřížením jiných plemen do jorků,tedy o v podstatě nečistokrevný chov,tak jak jej známe.Bohužel se jedná většinou o touhu mít nějakou odlišnost,kterou si dobře zaplatíte.Dlou­hodobá oblíbenost jorkšírů začala poněkud poklesávat a tedy i prodejnost štěňat stagnovala a tak „chovatelé“ přišli s novinkou.Pokud máš PP na svoje štěně,může to být jedině tzv.registr.Chov každého plemene spadá pod chovatelský klub,kterých může být pro jednotlivá plemena několik a s odlišnými podmínkami chovu.Každý chovatelský klub podléhá ČMKU.Pokud máš průkaz původu a kupní smlouvu,podívej se na razítka a zkratky,event.do kupní smlouvy,co chovatel píše ohledně těchto náležitostí.Štěňata z tzv.čistokrevného chovu,s PP musí být tetována nebo čipována.Většina klubu vyžaduje před zápisem do plemenné knihy tzv.kontrolu vrhu a na základě výsledku této kontroly,kde je ověřováno tetování nebo čipování,vrozené vady,zdravotní stav štěňat a stav matky a chovatelského zařízení.Průkaz původu je vydán pouze na základě výsledků této kontroly celého vrhu a chovu a chovné feny.Tak se podívej jaký doklad vlastně vlastníš,případně mi písni na e-mail v mém profilu.....:D

Další odpovědi
anonym

Už chvíli uvažuji nad tím, proč potřebujete vědět takovou věc. Štěňata jsem vždy kupovala přímo z chovné stanice a průkaz psa jsem dostala od chovatele. Pokud máte podezření na falzifikát, tak to raději proveďte stejným způsobem a ne přes prostředníka.
Ještě možná podezříváte přímo chovatele, ale ten musí mít štěňata určitě uvedena v knize chovatelů psů. V tom případě bych se obrátila na Svaz chovatelů přímo a dotázala se na konkrétního psa tam.
Nebo chovatele požádejte, zda by Vám nemohl ukázat své záznamy.