redhead

Ahoj, potřebuji pomoct s názvem pro středoškolské noviny! Nevím, kde čerpat inspiraci, co je vhodné, co zaujme.

Jedná se o noviny pro školu, kde se studuje turismus, podnikání, informační technologie a je zde i pár učebních oborů. Jde tedy o integrovanou střední školu. Chtělo by to chytlavý, výstižný název. Nevím, zda-li použít třeba nějaký cizí jazyk? Jestli by to přidalo na efektivitě.

Nejlepší odpověď
HOMER

Co třeba název ŠKOLNÍ NOVINY,v jedno­duchosti je krása…

Další odpovědi
151kbar151

Středoškolské noviny, Noviny z gymplu, Middleschool News, Grammarschool news atd…

Mad

Zkus utvořit vtipnou zkratku z oborů na škole. Nebo to vyhlaš jako soutěž na škole.

KdoSiOdJinud

„Ekskurso“ – esperantem slovo „výlet“ 🙂

Proboha, jen ne cizí jazyk, to nebude vypadat efektně, ale příšerně východoevropsky. Nesebevědomé národy se rády schovávají za rádoby efektní cizí slova, takže se to už stalo příznačné právě pro láci a nenápaditost. Podívejte se třeba na to, jaké názvy volí pro své produkty v USA. Ale dívejte se na to očima člověka, pro kterého je angličtina mateřský jazyk. Zjistíte, že tam se nebojí používat úplně obyčejná, někdy i patetická slova jako Přátelství a podobně. Jakmile takové slovo začnete používat jako název, rychle se to zažije, jen se toho nebát. Dobré příklady, že to funguje najdete i u nás, třeba Seznam.
Sebevědomě použité české slovo bude působit efektněji, než nějaký anglický zkomolenec.

Elk

Myslím, že pro středoškolské noviny by nebyl špatný název – I N D E X.

Mimochodem, můj brácha hraje v kapele se stejným názvem…