tomy smyk

ahoj potrebuji pomoc s rocnimi obdobimi

kdy zacina jaro leto podzim a zima vim ze nekdy neco kolem 20 aůe nejsem si jist.
Doplňuji:
Brulliante s temi odpovedmi si bej nekam ja se jen ucim na dnesni test

Odpovědi

Astronomické jaro začíná na severní zemské polokouli okamžikem jarní rovnodennosti (kolísá mezi 19. – 21. březnem, v 21. století zpravidla 20. 3.)

Astronomické léto začíná na severní zemské polokouli okamžikem letního slunovratu (20., 21. nebo 22. června)

Astronomický podzim začíná na severní zemské polokouli okamžikem podzimní rovnodennosti (22. nebo 23. září)

Astronomická zima začíná na severní zemské polokouli okamžikem zimního slunovratu (21. nebo 22. prosince)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ro%C4%8Dn­%C3%AD_obdob%C3%AD

GBYoyoerCZ

Jaro 21.3., leto 21.6., podzim 23.9., zima 21.12.
Poznámka:
Prý se to každých sto let mění.

marci1

Jaro : 21.3. jarní rovnodennost
Léto : 21.6. letní slunovrat
Podzim : 23.9. podzimní rovnodennost
Zima : 21.12. zimní slunovrat