novakmartin

Ahoj potřeboval bych ovladač na sítovou kartu.

Ahoj potřeboval bych ovladač na sítovou kartu která je na základové desce Výrobce ASUSTek Computer INC. Produkt M2NPV-MX . Něco jsem našel ale nebylo tam exe takže jsem nevěděl co s tím . díky za pomoc
Doplňuji:
http://driver­scollection.com/?fi­le_id=36078 tohle jsem stáhl. A nevím co s tím. Mám Windows XP 32bit. Na stránkách asusu není ovladač na Lan ;)

Nejlepší odpověď
Bedy

Prosím, zvolte si zde http://www.asus­.com/Motherbo­ard/M2NPVMX/#s­upport_Downlo­ad operační systém a můžete začít stahovat.

Vždycky stahujte ovladače z foiciálníc umístění! Ne někde odkudsi, kam Vás odkáže vyhledávač.
Jinak exe to není, ale je to ZIP, což je klasický archiv, který stačí stáhnout a rozbalit.
ZIP by měl umět rozbalit samotný Windows od základu, nicméně doporučuji lepší 7-Zip.

Program je zdarma a v češtině. Ke stažení z http://dl.7-zip.org/7z930.msi
Máte-li 64bitový Windows, tak si stahněte 64bitovou verzi – http://dl.7-zip.org/7z930-x64.msi

Po instalaci skočte do Start-Všechny programy-7-Zip-7-Zip file manager. Tam skočte do Nástorje-Možnosti a nastavte asociace pro všechny soubory pro ještě pohodlnější práci s archivy.
Doplňuji:
Já jsem náhodně zvolil systém (Windows Vista) a tam ovladač nebyl. Neměl jsem čas koukat na jiné OS, předpokládal jsem, že tam bude.
Pokud ale na oficiálních stránkách ten ovladač není, tak logicky by si měl systém ovladač nainstalovat sám…

No z toho odkazu jsem stáhl ten ZIP archiv. Ten rozbalte a pak skočte do Správce zařízení – klikněte na Start-Ovládací panely-Systém-Hardware-Správce zařízení a tam by mělo být zařízení s ikonkou „žlutý otazník“. Na to klikněte pravým myšítkem, zvolte Aktualizovat ovladač nebo jak to tam přesně je.
Ukáže se průvodce, k WIndows Update se nepřipojte, nemáte-li jak, dál pokračujte kliknutím na Instalovat ze seznamu či daného umístění, tam vyberte to umístění, kam jste rozbalil ty ovladače.
Jako složku vyberte tu nvris32 a tam by to mělo najít ten ovladač.
Pokud to ovlladač nenajde, zřejmě to není ovladač pro vaší integrovanou síťovku.

V tom případě v BIOSu počítače zkontrolujte, zda-li ji vůbec máte povolenou. Hned po zapnutí počítače držte klávesu F2 nebo Del a byl by se Vám ukázat BIOS, tam zvolíte nějaký Advanced settings (rozšířní nastavení) a tma někde najdete OnChip LAN nebo Integrated LAN či taknějak. tam nastavte hodnotu Enabled jako že je zapnutá.

Další odpovědi
cochee

A co tam tedy bylo? Dej sem link.
Doplňuji:
LAN rozhraní na této desce spadá přímo pod čipset nForce 430. Takže stáhni ovladač z rubriky Others, NVIDIA GeForce 6150 + nForce 430 Chipset WHQL Driver V8.24. Vyextrahuj složku, která je uvnitř ZIPu a spusť Setup.exe. Možná se ti přiinstaluje i něco jiného 🙂

badisko

taky bude fajn napsat co mas za windows a PC…

anonym

Ve správci zařízení najeď na síťové adaptéry a dej aktualizovat, popřípadě jestli není ovladač nainstalován tak tam někde najdeš žlutý otazník, pak vyber nějaký z těch souborů co sis rozbalil, bude mít nejspíše koncovku *.sys, pak závisí jestli máš OS 32/64 podle toho vybereš adresář, těch souborů z ukončením *.sys je více, proto asi budeš muset zkusit který se chytne.
Doplňuji:
Pro Bedy, kde tam najde ovladač pro síťovku, včera jsem ho tam hledal, ale síťovka tam není!

novakmartin

cochee: http://driver­scollection.com/?fi­le_id=36078
badisko: Windows XP 32bit
Bedy: Na stránkách asusu není ovladač na Lan ;)