leorespect

Ahoj!Poradí mi někdo, co s pilinami? Při řezaní dřeva na zahradě se mi hromadí piliny a nevím kam s nimi…

vyhazovát je škoda a nosit do baráku a sýpat do kámen je jednák nepraktické, jednák – kdo to má pořád uklizet?:-)

Nejlepší odpověď
kropitko

Buď je dejte někomu,kdo je potřebuje,třeba pod křečka a nebo jestli jich máte víc,tak s nimi topte,já to dělám tak,že je naláduji do sáčku,ten zavážu a pak s tím topím jak s lisovanými briketami..

mojitek o.k. tak třeba pod prase

to mosoj,neudusí,nes­míte to tam naházet najednou,chce to jen prokládat a fakt to jde,je to odzkoušené,,,táta je dokonce cpal do pytlíků od mléka a kapal do nich vyjetý olej,nebo naftu,aby to lépe hořelo,,,,já je dávám jen tak v papírovém sáčku do krbových kamen mezi přikládáním.

Další odpovědi
lerak14

většinou mají stolárny nato kamna tak se zeptej
jinak to můžeš zarýt do půdy na zahrádce
pokud toho máš opravdu hodně na iter.jsou F.které si přijedou-jeto laciné topení

hanjimka

Já je sypu místo mulčovací kůry kolem kytek na záhony.Nerostou tam plevele a drží to v půdě vlhkost.

mojitek

piliny pod krecka urcite nedavejte :o) tam patri hobliny. Ale to s tim sackem a sup do kamen je vyborny napad
Doplňuji:
kropítko : piliny ani pod velblouda 😉

mosoj

Sáček se rozpadne a co dál? Oheň to udusí protože nebude mít vzduch.

anonym

Kdysi jsem viděl výjev – chlap měl za autem vozík,v něm piliny,nepřikry­té,jel docela svižně a vracel dřevo do přírody.
Viděl jsem to dobře,chtěl jsem ho předjet,ale ono to v té vánici moc nešlo.

cukrar

já je pálím jako dřevo, že by z toho byl nepořádek více jak ze dřeva????
u mě nikoliv,

ReHu

Buď někdo může kupovat přímo piliny, nebo z nich můžete dělat peletky či brikety a prodávat ty.
Nevím, odkud jste, ale pokud by to nebylo moc daleko, klidně bych piliny brala průběžně..

elektrikář

Koupit pilinová kamna. Přidat do kompostu, Nasypat jako mulč ke stromům.Rozhodit na trávník.