Avatar uživatele
leorespect

Ahoj!Poradí mi někdo, co s pilinami? Při řezaní dřeva na zahradě se mi hromadí piliny a nevím kam s nimi…

vyhazovát je škoda a nosit do baráku a sýpat do kámen je jednák nepraktické, jednák – kdo to má pořád uklizet?:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? BEAES před 4902 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Buď je dejte někomu,kdo je potřebuje,třeba pod křečka a nebo jestli jich máte víc,tak s nimi topte,já to dělám tak,že je naláduji do sáčku,ten zavážu a pak s tím topím jak s lisovanými briketami..

mojitek o.k. tak třeba pod prase

to mosoj,neudusí,nes­míte to tam naházet najednou,chce to jen prokládat a fakt to jde,je to odzkoušené,,,táta je dokonce cpal do pytlíků od mléka a kapal do nich vyjetý olej,nebo naftu,aby to lépe hořelo,,,,já je dávám jen tak v papírovém sáčku do krbových kamen mezi přikládáním.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lerak14

většinou mají stolárny nato kamna tak se zeptej
jinak to můžeš zarýt do půdy na zahrádce
pokud toho máš opravdu hodně na iter.jsou F.které si přijedou-jeto laciné topení

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanjimka

Já je sypu místo mulčovací kůry kolem kytek na záhony.Nerostou tam plevele a drží to v půdě vlhkost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

piliny pod krecka urcite nedavejte :o) tam patri hobliny. Ale to s tim sackem a sup do kamen je vyborny napad
Doplňuji:
kropítko : piliny ani pod velblouda 😉

Upravil/a: mojitek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Sáček se rozpadne a co dál? Oheň to udusí protože nebude mít vzduch.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Kdysi jsem viděl výjev – chlap měl za autem vozík,v něm piliny,nepřikry­té,jel docela svižně a vracel dřevo do přírody.
Viděl jsem to dobře,chtěl jsem ho předjet,ale ono to v té vánici moc nešlo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

já je pálím jako dřevo, že by z toho byl nepořádek více jak ze dřeva????
u mě nikoliv,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Buď někdo může kupovat přímo piliny, nebo z nich můžete dělat peletky či brikety a prodávat ty.
Nevím, odkud jste, ale pokud by to nebylo moc daleko, klidně bych piliny brala průběžně..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Koupit pilinová kamna. Přidat do kompostu, Nasypat jako mulč ke stromům.Rozhodit na trávník.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek