ahoj,no chci se poradit s pojidanim zvirat

Kdyz clovek sni maso z cloveka,hned je plno kriku,kanibal,odpor atd.Ale pak my vsichni zasedneme ke stolu,a aniz bychom si to uvedomili, zakrojime treba bucek, a nijak nam to nevadi, ze jsme stejni, ze pojidame jinou zivou bytost.V zenovem budhusmu je koan – Jak mohou usta mluvit o spase vsech bytosti, ktera pojidaji jejich maso? Ja jsem mel jednou pri meditaci, rikam tomu, ze se norim do tekouciho, takovou vizi – uzrel jsem ocicka zviratek ,ktera jsem snedl, tyto ocicka se na me divali a z jejich pohledu jsem citil, jak rikaji – my vsichni jsme museli zemrit, abys ty mohl zit!Nebyla v tom nenavist, zlo ,nebo tak neco, jen se divali. Tento jejich pohled me pronasleduje dodnes, je to pro me dost strasny. Jednou jsem zkusil maso nejist, ale tak jsem zeslabl, ze jsem uz nemoh dal,a zase jsem ho zacal jist. Vubec nevim, jak se s tim mam vyrovnat, ta duchovni uroven je velice citliva. A tuto hruzu citim na hmotne urovni,co az prestoupim pri tzv . smrti do tzv. nebe,astralni urovne. Pomozte mi s tim. Moc dekuji.
Doplňuji:
Nevim,proc se mi posmivate, ja to myslim uprimne. A pro doplneni – nikdy jsem nehulil travu a nezral jine drogy!!!!!!!!!!­!S alkoholem jsem prestal pred 8 lety, a to jsem se napil jen obcas, treba 3 piva, ale ted uz nic. Nepozru ted uz zadnou drogu, kafe mi bylo odporny vzdy,cigarety take nikdy.

Nejlepší odpověď
beer

Zajdi ke svému lékaři, pravděpodobně tě pošle k odborníkovi a ten ti určitě pomůže víc, než my všichni zde dohromady.

Další odpovědi
anonym

S tím ti neporadím, ale zkus si uvědomit zákon přírody.Býložravci pojídají trávu (rostliny jsou také bytosti), masožravci pojídají býložravce (opět živé bytosti) a pojídají většinou nemocné kusy nebo mláďata, která se ještě nemohou bránit nebo nemají zkušenosti se skrýváním nebo utíkáním před nimi.
Pokud je tedy Bůh, proč toto na Zemi dovolil?
A proč tedy svořil člověka aby jedl obojí?Sám jsi na své kůži poznal, že to nejde nejíst maso.
A pokud by jsi vypustil zvířata, které máme doma k jídlu, tak v přírodě by se stali jídlem pro jiná zvířata.
Takže některá zvířata jsou přímo předurčena k tomu, aby je někdo snědl, a proč tedy ne člověk?Když ho Bůh svořil k obrazu svému.
I v bibli se píše, že Ježíš nakrmil dvěma rybami (opět jsou to živé bytosti a Ježíš musel vědět, že je chlapec musel chytit a zabít) a pěti chleby 5 tisíc lidí.
V další kapitole zase Ježíš pomohl rybářům aby měli velký úlovek (když se vraceli z rybolovu s prázdnou).
Úryvek z bible: 6:Řekl jim: „Hoďte síť na pravou stranu lodi, tam ryby najdete.“ Hodili síť a nemohli ji ani utáhnout pro množství ryb.
Takže už i Ježíš podporoval zabíjení zvířat, aby se nakrmili lidi.
A Ty nad tím budeš smutnit, že jíš maso ze zvířat.
Doplňuji:
Doplňuji po Tvém doplnění.Já jsem tě z ničeho nenapadal, ale zkus popřemýšlet, proč to je v přírodě takto udělané, jeden druh zvířat pojídá druhý a proč i Ježíš krmil lidi zvířaty (rybami).

ladaadal

Na to je asi jediná rada – přestaň to hulit, vidiny zmizí a bůček zase bude chutnat jako dřív.

Lorrien

Ahoj,
no, tak když přestaneš jíst maso, nemůžeš zůstat jen o příloze. Musíš doplňovat protein jinak. Papej tofu, to pomůže. Není možné, že by na Tebe absence masa ve Tvé výživě působila takhle. Já jsem se stala vegetariánkou ze dne na den a nikdy jsem se necítila lépe (hlavně po psychické stránce).
Toť nejlepší lék na Tvé svědomí. Jinak už Ti pomohou jen chemic. „oblbováky“, které stejně jakožto buddhista jíst nemůžeš.

ladaadal– buddhisté nesmí hulit, to byste měl vědět, když už sem něco píšete.

bolak

jé, já bych chtěl taky vidět vočička, jak si to udělal?

iceT

Papej kořínky a ono tě to přejde,uvidíš.

marci1

Máte dvě možnosti : buď maso jíst nebo ne. Zkuste navštívit psychologa a poradit se s ním, jak to udělat, aby jste se cítil psychicky vyrovnaně.

Hamon

Člověk je všežravec, nevidím důvod cítit se hloupě za to, jakého mě udělala příroda/Bůh (podle vkusu každého soudruha).
Budhismus je mému přesvědčení nejbližší, ale tímhle rozhodně netrpím a není to normální. Můžeš zkusit nejíst, třeba dokonce nejíst ani ovoce a zeleninu. Stejně nakonec umřeš, tak je to vlastně jedno, ne?