HOMER

Ahoj, nevíte prosím někdo, jestli je někde v zákoně definováno co se rozumí historickou hodnotou?

..v zákoně o účetnictví to není, nebo jsem to přehlédl, ale možná v zákoně o dani z příjmu ap.
Doplňuji:
Doplnil bych, že jsem možná správně nerozlišil rozdíl mezi historickou hodnotou a historickou cenou, ale když jsem se ptal v souvislosti s účetnictvím, tak jste mohli odvodit, že nemám na mysli hodnotu historických památek, ale způsob oceňování..

Nejlepší odpověď
arygnoc

o historickej hodnote a historických hodnotách vôbec hovorí Pamiatkový zákon (Zákon České národní rady ze dne 30. března 1987, o státní památkové péči).

http://www.npu­.cz/pro-odborniky/pamatky-a-pamatkova-pece/zakony-mezinarodni-dokumenty/zakon-o-statni-pamatkove-peci/
Doplňuji:
niet nad konkrétnu otázku – odpoveď na pôvodnú otázku si dostal, teraz pátraj ďalej.
Húpať sa dá odtiaľ – potiaľ, ale dokola už nie.

A ešte niečo: ekonómovia sa neučili ospravedlniť sa?

Další odpovědi
Robert_PM

Zklamu Vás, žádný platný zákon o historické hodnotě nehovoří.

Tom20

Podle mě se historickou hodnotou rozumí podle zákona hodnota,kterou vyčíslí znalec.Přesnou definici neznam a nevim kde hledat.

HOMER

Pravda, odpověď na svou otázku jsem dostal, za to že jsem ji položil nešťastně si můžu sám, ale nezlobte se na mně nikdo, opravdu nevím, za co bych se měl omlouvat..