Avatar uživatele
GM

Ahoj, nevíte někdo prosím,za co praktičtí lékaři dostávají od zdrav.pojišťoven peníze?

Jsou pojišťovnou placeni už jen za to, že mne mají ve svém registru jako dušičku, nebo teprve až mi léčí nějakou nemoc? Šla jsem si po několika letech pro neschopenku a zdálo se mi, že velmi, ale velmi obtěžuji.
Doplňuji:
Pro Michala – můj plat je cca 16 tis. čistého, ale i kdybych byla třeba bezdomovec, nechápu souvislost s tím, že je lékařka na lidi nepříjemná, a to nejen na mne.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: GM

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, 1popelka1, gnr54, salsa verde před 4951 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
martina1

Dostávají okolo 70Kč měsíčně za každého evidovaného pacienta a dále pak za výkony,které provedou.Jsou to nemalé peníze.Dostanou zaplaceno už jen za to,že vás pozdraví a zeptají se jak se vám daří.Je zajímavé nahlédnou do IZIP karty.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Á GM je nemocinkaná, jo?
Dostávají tkz. kapitační platbu ať jdeš nebo ne. Prostě jistý prachy.
Pokud tě však musí vyšetřit, nic nedostanou, protože berou tu kapitační platbu. Proto jsi obtěžovala.
Doplňuji:
Michal nepochopil, že se neptáš na plat. Stejně i pokud bych ti sdělil, kolik platí pojišťovna za jednoho pacienta, tak je to jedno, jelikož nevíme kolik těch registrovaných pacientů ten lékař má.
Právě jsem se díval do své IZIP knížky a zde je za rok 2008 kapitační platba ve výši 44,10 měsíčně.
A Michala berte tak, že vám na nic neodpoví, protože vše považuje za osobní.

Upravil/a: Miroslavst

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal

Promiňte,ptám se na váš plat?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
léčitelka

Všechno je o lidech. Za každého zaregistrovaného člověka dostanou 70,–Kč pravidelně (prý), 30,–Kč od pacienta, za každý úkon dle ceníku atd. X Kč za kdejaké potvrzení atd. někteří lékaři jsou příjemní, protože jsou to příjemní lidé a někteří jsou hulváti, protože jsou hulváti i jako lidi. Jenom se to nechce dát.! Na hrubej pytel, hrubá záplata! Platí to všude, nejen u lékaře!

Zdroj: vlastní zkušennosti

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek