chelsey

ahoj, nevíte někdo čím se živí samec komára?krev prý saje jen samice, totéž prý platí i o klíšťatech­. díky

Nejlepší odpověď
quentos

šťávami a nektarem z rostlin

Zdroj: www.mosquitoes­.org/download­s/MosqFacts.pdf

Další odpovědi
Lucijej

Jen doplním info o klíšťatech – u nich sají krev úplně všichna vývojová stádia jak samic, tak i samců. „Klíštěcí mláďata“ číhají v porostu ve výšce cca 10 – 30cm, za to dospělci vylezou až jeden metr. A hladovět vydrží až pět let (blechy jenom tři roky).